ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Přerov - Písek (neděle 13:30) | DOROST: Poruba - Přerov (ODLOŽENO)

Mladí Zubři se oblékli do výstroje, páteční trénink jim zpestřili hráči A-týmu

Mladí Zubři se oblékli do výstroje, páteční trénink jim zpestřili hráči A-týmu
P ř e r o v – Páteční ranní trénink mladí Zubři pravidelně absolvují pod vedením svých trenérů na inline ploše MEO Arény. Tentokrát ho ovšem měli zajímavě zpestřený, zavítali totiž na něj hráči A-mužstva. K Jakubu Ferencovi, který je také učitelem tělesné výchovy na Základní škole Želatovská a mládež takto připravuje každý pátek se ještě přidali Tomáš Sýkora a Mikuláš Zbořil.
Náplní pátečních tréninků mládeže bývá hra, síla, obranné dovednosti (osobní souboje a odebírání kotouče), střelba a tentokrát i nácvik vhazování. Umělá plocha v MEO Aréně proto byla rozdělena na pět tréninkových stanovišť.

“Umělou plochu využíváme k tréninkům pravidelně už několik let. Předtím jsme trénovali s puky na inline hokej, ale po příchodu Pavla Neumana do našeho klubu jsme trénink vylepšili tím, že všichni kluci jsou navíc v hokejové výstroji. Nacvičujeme tady hlavně obranné dovednosti, na které potom není na ledě tolik času. Kluky to určitě posouvá dopředu,“ uvedl Vladimír Kočara, sportovní manažer mládeže.

Tímto se Zubři přibližují aktuálním trendům v přípravě, což je jednoznačně správná cesta kupředu. “Máme to naplánováno tak, že na každém tréninku jsou vždy minimálně tři naši profesionální trenéři. Hráčům se tréninkovou náplň snažíme různě zpestřovat, aby je co nejvíce bavila a zlepšovali se,“ dodal Kočara.

Útočník Tomáš Sýkora se ujal tréninku vhazování. V této disciplíně patřil k výborným hráčům jak během svých extraligových, tak i prvoligových angažmá. “Klukům jsem říkal, že buly je jedna z nejdůležitějších věcí v zápasech. Vždycky je lepší puk takhle získat, než o něj bojovat a ztrácet sílu. Nabádal jsem naše mladé hráče, aby k vhazováním přikládali velkou váhu a byli na nich sebevědomí a silní. Budou tím pomáhat celému mančaftu,“ řekl Sýkora.

Obránce Mikuláš Zbořil zakotvil na stanovišti, které se věnovalo osobním soubojům. "Ty zrovna nejsou mojí doménou," usmíval se třiadvacetiletý zadák. "Ale je to rozhodně zajímavé. Jdeme s hráčem do kontaktu, potom na puk, na bodyček a trénujeme také různé situace u mantinelu. Pro mladé hráče je to určitě velké zpestření přípravy, že trénují ve výstroji na ploše. My jsme vždy v pátek ráno běhali velký okruh do Újezdce," zmínil Zbořil a krátce zavzpomínal na svá dorostenecká léta.

Fotografie z tréninků mládeže si můžete prohlédnout v galerii