ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Přerov - Warriors Brno (pátek 18:00) | DOROST: Vsetín - Přerov (čtvrtek 19:15)

Mládež bez bojů o body, Český svaz ledního hokeje předčasně ukončil soutěže

Mládež bez bojů o body, Český svaz ledního hokeje předčasně ukončil soutěže
P ř e r o v – Onemocnění COVID-19 už delší dobu komplikuje veškeré sportovní aktivity. Trénovat a hrát mistrovské zápasy teď mohou pouze profesionální hokejisté, ostatní nikoliv. Prezident Českého hokeje Tomáš Král proto v pondělí 1. února rozhodl o předčasném ukončení všech neprofesionálních soutěží. Zubři tak již letos nenastoupí do extraligy juniorů, dorostu ani do žákovských soutěží.
Neprofesionální soutěže ukrojily z kalendáře sezony 2020/2021 jen měsíc. Od 11. října byly kvůli koronaviru a následným vládním opatřením zastaveny. Mladí Zubři tak mohli pouze trénovat, po většinu času navíc jen v malých skupinách. Za své už teď vzaly i šance na dohrání alespoň poloviny základní části v daných soutěžích, což bylo podmínkou pro regulérnost a určení postupujících týmů.

Extraliga juniorů, extraliga dorostu i všechny žákovské soutěže se tak znovu po roce nedočkají svých vrcholů a končí předčasně.

„Je to vyústění současné epidemiologické situace. Soutěže byly nějak nastavené, takže svaz asi neměl jinou možnost. My jsme na to reagovali už dříve. Předběžně jsme si domluvili přátelské zápasy a led v naší MEO Aréně až do dubna. Čekáme, jak se celá situace vyvine a podle toho budeme dál postupovat," uvedl sportovní manažer mládeže Vladimír Kočara.

Český svaz ledního hokeje zároveň upozorňuje, že ukončeny byly pouze zmíněné soutěže. Pro zbytek sezony hledá možnosti náhradního zápasového programu, pokud to vládní opatření dovolí.

„Pro děti je to teď opravdu složité, protože potřebují sportovat a být v pohybu. Hokej se nedá hrát na asfaltu nebo v tělocvičně, musí se hrát na ledě. Znovu jsme proto začali s nimi trénovat na otevřeném kluzišti v Hlubočkách. Děláme maximum pro to, abychom teď co nejvíce dětí alespoň jednou týdně dotáhli na led do Hluboček," popsal Kočara aktuální program mladých Zubrů.

Upravený protiepidemický systém PES by trénování mládeže za podmínek pravidelného testování umožňoval. Dosud ale vládou nebyl schválen. Naděje svitla také s chystaným pilotním projektem pro restart některých soutěží, za nímž stojí Národní sportovní agentura. V tomto směru však nejsou žádné nové informace.