ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Frýdek-Místek (čtvrtek 18:00)
PERMANENTKY ► K dnešnímu dni jste zakoupili 234 permanentek. Děkujeme! (Stav k 27.7., 11:00)

Měli jsme na to si ze Slavie odvézt nějaké body, pověděl zklamaně Michal Popelka

Měli jsme na to si ze Slavie odvézt nějaké body, pověděl zklamaně Michal Popelka
P r a h a – Sešívání nalezli v nováčku soutěže z Přerova velice těžkého protivníka, o čemž se přesvědčili i během sobotního střetnutí 39. kola WSM ligy. Tým Zubrů na favorizovaný celek vlétl bez známek respektu a odměnou mu bylo vedení 2:0. To však bohužel, stejně jako pozdější výhodu 3:2, udržet nedokázal a nakonec si ze stadionu v Edenu kýžené body, byť se o ně srdnatě rval, nepřivezl. Prohra měla hořkou příchuť, což po zápase potvrdil i útočník Michal Popelka.
Vše se zpočátku odvíjelo jako z modrožlutého snu. Přerované udeřili Milanem Procházkou v oslabení, a tím v první třetině také vzali Slavii pomyslný vítr z plachet. „Je možné, že nás zpočátku podcenili. Vlétli jsme na ně a navíc se nám podařilo skórovat v oslabení, což nás nakoplo,“ zmínil přerovský forvard.

Další dění už nebylo pro družinu trenéra Petra Dočkala moc příznivé. „Druhou třetinu jsme trochu zaspali a oni nás začali přehrávat. Přesto se nám podařilo dát v jejím závěru gól a byli jsme zpátky ve výhodě. Bohužel třetí třetina se nám vůbec nepovedla. Dostali jsme v ní dva góly, a to nás stálo body,“ potvrdil zlomovou část utkání Popelka.

V samotném závěru to ještě Přerov zkoušel v šesti bez brankáře a rozhodně od vstřelení vyrovnávacího gólu neměl dle Popelkových slov daleko. „V power play jsme měli několik dobrých střel. Kuba Grof to tam vypálil, puk skákal v brankovišti, kluci ho doráželi, ale prostě to tam nespadlo.“

Výsledná prohra 4:3 zákonitě mrzela. „Celkově to byl poněkud smolný zápas. Vedli jsme 2:0, myslím si, že jsme rozhodně měli na to si ze Slavie odvézt nějaké body. V určitých pasážích jsme je i přehrávali, ale bohužel nakonec byli šťastnější oni, je to škoda,“ řekl člen třetí v podstatě „zlínské“ formace.

Tým Zubrů přijela až do Prahy povzbudit početná skupina příznivců, která dávala o sobě vědět. „Byli výborní! Hnali nás dopředu. Vždy nás tak donutí hrát na sto dvacet procent. I kvůli nim jsme bojovali až do konce. Jen je škoda, že nám to na body nakonec nestačilo,“ pověděl dvaadvacetiletý útočník.

Jeho tým už pozvolna musí myslet na další mistrovské klání. Ve středu ho totiž čeká cesta do Kadaně. Utkání bude navíc přímým soubojem o páté místo a pro Zubry bude rozhodně těžkou zkouškou. Předchozí vzájemný duel na ledě soupeře totiž prohráli vysoko 1:5. „Doma jsou výborní, hrají hodně do těla. Prezentují se agresivním hokejem, na což se musíme nachystat. V Kadani se moc nevyhrává, ale věřím, že je dokážeme porazit a odvezeme si tři body,“ dodal Popelka, který se v předchozím vzájemném utkání dokázal gólově prosadit.