DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Matěj Málek: Trocha štěstí v zakončení už byla potřeba

Matěj Málek: Trocha štěstí v zakončení už byla potřeba
H a v í ř o v – Náročná trilogie zápasů s Havířovem skončila a jak se říká, do třetice všeho dobrého. Přerov tentokrát na ledě lídra tabulky nedopustil bodovou ztrátu, ačkoliv vývoj skóre byl po dvě třetiny opět stejný. Z holí modrožlutých padl rychlý gól a pak dlouho nic. Zubři si dávali obrovský pozor na obranu, protože havířovský tým s velmi zkušeným mužstvem dokáže zaváhání nekompromisně trestat. V závěru to však byli opět Zubři, kdo udeřil, a proto AZ Havířov letos vůbec poprvé na domácím ledě ztratil všechny body. Utkání krátce hodnotil útočník Matěj Málek, který se na velmi důležitém druhém gólu podílel.
Havířovská hokejová pevnost celou první polovinu základní části odolávala nájezdům soupeře, ale na startu té druhé se ji konečně podařilo dobýt. Postarali se o to Zubři, kterým to napotřetí se silným sokem vyšlo. “Podali jsme slušný výkon a na rozdíl od jiných zápasů, se k nám konečně přiklonila i trocha toho štěstíčka,“ hovořil útočník Matěj Málek v dobrém rozmaru.

Zubři ani v jednom utkání série s Havířovem vyloženě horším týmem nebyli, jenže na body to stačilo až nyní. “V prvních dvou zápasech jsme měli více ze hry, ale spousta chyb nás vždycky stála body. Tentokrát jsme se jich už vyvarovali a vznikl z toho slušný výkon, který byl navíc už oceněn bodovým ziskem,“ pokračoval Málek v optimistickém hodnocení.

Přerovský tým byl během posledních zápasů slabý v koncovce a paní Štěstěna mu před brankou soupeře příliš nepřála. Se startem druhé poloviny základní části už ovšem podala pomocnou ruku, a tak místo havířovského trháku došlo k bodovému přiblížení. “To štěstíčko v zakončení už bylo potřeba. Ve dvou zápasech nám to tam skoro vůbec nepadalo, pořád jsme trefovali brankáře. Dnes si Havířov dal jednoho vlastňáka a pak v závěru jsme ujeli dva na jednoho, čímž se zápas rozhodl,“ vyzdvihl mladý útočník druhý gól, který čtyři minuty před koncem asistencí připravil.

Věřme, že střelecké trápení Zubrů skončilo a v dalších zápasech už to bude jen lepší. Po výborných střetech s Havířovem se ale přerovští borci teď budou muset připravit zase na něco jiného. Čeká je předposlední Nový Jičín. “Každý zápas je jiný a Jičín může svou hrou, která je od Havířova odlišná, překvapit. Havířov je někde úplně jinde a dá se s ním hrát výborný hokej. Snad zápas s Jičínem nepřinese nějakou holomajznu. Věřím, že to budeme my, kdo určí ráz utkání,“ dodal Matěj Málek k dalšímu zápasu.