ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Prostějov - Přerov 3:7 | JUNIOŘI: Šumperk - Přerov (ODLOŽENO) | DOROST: Šumperk - Přerov (čtvrtek 19:15)

Matěj Málek: Soupeři jsme povolili vrátit se do zápasu, to se nesmí stávat

Matěj Málek: Soupeři jsme povolili vrátit se do zápasu, to se nesmí stávat
P ř e r o v – I na začátku semifinálové série uhráli Zubři doma důležité vítězství. Více než dvě tisícovky diváků sledovaly hodně tvrdé utkání, což ale v této fázi soutěže není žádným překvapením. Přerov zdolal Karvinou 6:3, jenže po dobrém úvodu se na dosažení první mety dost zapotil. Zbytečná zaváhání totiž přinesla komplikace, které naštěstí Baník nepotrestal výrazněji. V tradičním pozápasovém rozhovoru mluvil útočník Matěj Málek nejen o chybách, ale také o plánech na odvetné střetnutí.
V prvních dvou třetinách, se číslo vyjadřující počet šancí, zvyšovalo především u domácího mužstva. Aktivita se promítla i do náskoku, který byl v jednu chvíli dokonce třígólový. “Připadlo mi, že Karviná spíše vyčkávala na to, co my předvedeme. Hodně nás bránila a do šancí se dostávala jen dlouhými nahrávkami. Na to jsme si dávali velký pozor,“ hovořil po utkání útočník Matěj Málek.

Pak ale přišel zlom a Baník začal gólové manko postupně krátit. Využil k tomu laxnější hru Zubrů a nakonec mělo střetnutí ještě dramatickou zápletku. “Soupeři jsme špatnými góly povolili vrátit se zpátky do zápasu. Pak jsme to v závěru zachraňovali, což se naštěstí povedlo. Zbytečně jsme ale zvolnili, to se nesmí stávat,“ zvedl agilní útočník varovný prst.

Karviná má, stejně jako Zubři, nesmírně zkušený tým, který dokáže využít i malou chybu. Přerov může být rád, že nakonec první výhru získal na své konto. “Takových špatných okamžiků se musíme příště vyvarovat. Bylo tam i hodně faulů, třeba moje nesmyslná vysoká hůl. Můžeme letos dojít daleko, ale tyto chyby musíme z naší hry odstranit. Pak to bude určitě dobré.“

Letos bude Matěji Málkovi dvaadvacet a cestu Zubrů za úspěchem si teď užívá. V sezóně už několikrát ukázal, že dokáže být tahounem. “Pro mě jsou takové zápasy velká zkušenost. Setkal jsem se s tím zatím jen jednou v mládežnické soutěži a je neskutečný zážitek, hrát před takovou návštěvou. Bude to ještě hodně těžké, ale věřím, že letos půjdeme co nejdále,“ svěřil se dravý útočník, který si na ledě nenechá nic líbit.

Společně s celým týmem se bude snažit o druhé vítězství v sérii. Boj pokračuje po dni volna na soupeřově ledě. “V Karviné chodí na hokej dvacet fanoušků i s pořadateli, takže se necháme překvapit. Přijedou tam určitě naši fanoušci a udělají nám báječnou atmosféru, jaká byla v Novém Jičíně,“ uvedl Málek s úsměvem.

Budou se Zubři ve čtvrtek radovat z další výhry nebo Karviná stav série vyrovná? “Samozřejmě tam pojedeme bojovat o druhé vítězství, které by bylo hodně cenné. Pak bychom už mohli doma hrát ve větším klidu. Bude to ale těžké, protože Karviná se určitě semkne. Hokej je ale nevyzpytatelný a může se stát cokoliv. Zkusíme to tam urvat a posunout se zase o kousek dál,“ dodává odhodlaně útočník Matěj Málek.