ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Prostějov - Přerov 3:7 | JUNIOŘI: Šumperk - Přerov (ODLOŽENO) | DOROST: Šumperk - Přerov (čtvrtek 19:15)

Matěj Málek: Od druhé třetiny už se zápas zlomil a bojovností jsme ho zvládli

Matěj Málek: Od druhé třetiny už se zápas zlomil a bojovností jsme ho zvládli
P ř e r o v – Poprvé doma a úspěšně! Druholigový hokej už dorazil také do MEO Arény, kde tisícovka natěšených diváků mohla v sobotu vidět zápas proti Karviné. Bojovně naladění Zubři si poradili i s tímto sokem a jsou tak po dvou kolech soutěže na čele tabulky. Dvěma góly přispěl k dalšímu bodovému přídělu útočník Matěj Málek, kterého jsme si po utkání vytáhli k našemu redakčnímu mikrofonu.
Karvinští si počínali zdatně už v prvním utkání, které odehráli na Technice a hodně znepříjemňovali život také Zubrům. Papírově měl být zápas možná jasnou záležitostí, ale realita byla úplně jiná. “Ani mi nějak nepřišlo, že hrajeme s trochu jinou Karvinou, než před dvěma lety v semifinále. Soupeř byl dobrý, houževnatý a snaživý. Měli jsme během zápasu štěstí, což bylo pro nás jen dobře,“ ocenil hru protivníka útočník Matěj Málek.

Hlavně na začátku měli soupeři dostatek sil, proto úvodní dějství skončilo nerozhodně a Zubři poprvé v sezóně inkasovali. “Sice jsme vedli, ale přišlo mi, že jsme byli takoví trošičku zakřiknutí a Karviná vyrovnala. Od druhé třetiny se to však zlomilo a zápas jsme bojovností zvládli. Trenér nám bojovnost a nasazení hodně připomíná a myslím si, že už tam pak obojí bylo,“ tvrdil Málek.

Fanoušci si na úvod určitě přišli na své a nenudil se ani box časoměřičů. Díky tvrdé hře a šarvátkám totiž padal jeden trest za druhým. Na přerovské straně jich bylo více. “V první třetině jsme hráli deset minut v oslabení, což by se určitě nemělo stávat. I já jsem tam potom měl ve třetí třetině takovou slabší chvilku, ale to všechno vyplývá ze hry. Trenér mě na to upozorňoval, že se takové zákroky pískají. Bohužel jsem si na to nedal pozor, proto děkuji klukům, že to za mě na ledě odedřeli.“

Dvakrát byl Matěj Málek vyloučen, ale dvakrát také rozradostnil fanoušky gólem. Oba padly ze situace, kdy měl přerovský forvard před sebou už jen brankáře Vrbu. “Při prvním gólu soupeřův obránce propadl a řekl jsem si, že to zkusím pověsit nahoru, protože gólman byl přikrčený a asi čekal střelu mezi nohy. Za druhý gól musím poděkovat bratrům Kratochvílům, jelikož začátek akce byl u nich. Čekal jsem na červené, kluci to měli pod kontrolou, puk byl sice po přihrávce skákavý, ale zpracoval jsem si ho a pak do něj jen tak plácnul. Prošlo to brankáři mezi nohy, takže to bylo hodně o štěstí,“ popisoval Málek.

Do Břeclavi, kde pokračuje liga ve středu 24. září, tak pojede přerovský celek jako stoprocentně úspěšný tým. “Břeclav bude hodně těžký soupeř. Má hrací plochu velkou jako letiště, takže tam musíme hodně bruslit. Pokud něco podceníme, tak může přijít velký trest. Znovu bude potřeba ten zápas maximálně odbojovat, jinak budeme ztrácet a tápat,“ burcuje na závěr útočník Matěj Málek.