Děkujeme fanouškům a partnerům klubu za podporu HC ZUBR Přerov v sezoně 2021/2022

Matěj Blinka: Začátek nám hodně pomohl, už v něm jsme soupeře dostali do kolen

Matěj Blinka: Začátek nám hodně pomohl, už v něm jsme soupeře dostali do kolen
P ř e r o v – Až nečekaně hladký průběh měl duel Přerova se Vsetínem, tedy dvou soupeřů z nejvyšších míst tabulky. Papírové předpoklady o vyrovnaném mači vzaly brzy za své a Zubři, jejichž forma je v poslední době fantastická, předváděli jednu oku lahodící kombinaci za druhou. Ba co víc, drtivou převahu vyjádřili góly. Po dvou třetinách tak nebylo co řešit. Vydařené utkání kvitoval v rozhovoru útočník Matěj Blinka.
Kdo se s příchodem do MEO Arény opozdil, ten přišel o fantastický úvod zápasu. Místo tuhého boje byl servírován střelecký koncert Zubrů. Konec páté minuty a Přerov vedl 3:0! “Předpokládali jsme, že Vsetín bude lítat po ledě, protože má v týmu hodně mladých hráčů a bude to těžké, ale že nám dvě třetiny takhle vyjdou, to asi nikdo z nás nečekal. Co šlo na bránu, to tam spadlo. Začátek nám hodně pomohl a už v něm jsme soupeře dostali do kolen. Zbytek zápasu jsme si nějakým způsobem pohlídali,“ započal pozitivní hodnocení útočník Matěj Blinka.

Ten měl na skvělém startu podíl v podobě gólu. Dal třetí, který vyhnal z kasy brankáře Plška. “Nejsem nějaký technický hráč. Spíš si zakládám na tom, že co nejde silou, to půjde ještě větší silou. Hodil jsem puk na bránu a viděl jsem, že gólmanovi spadl pod nohy. Tak jsem ho prostě jen ostře dorazil. Nebylo to nic technického, jen důraz na brankovišti,“ popisoval Blinka.

První třetinu zněla stadionem gólová melodie Zubrů celkem třikrát, v té druhé ochozy bouřily ještě více. Čtyřikrát! Až třetí dějství nebylo vydařenou pasáží a Valaši začali krátit náskok Přerovanů. “Bylo tam asi trochu uspokojení, protože v těch dvou třetinách nám vycházelo opravdu skoro všechno. Vsetínu za stavu 7:0 už prakticky o nic nešlo, tak si mohl na ledě zkusit nějaké věci, které mu vyšly.“

Vítězná série se rozrůstá. Čítá devět zápasů a Zubři rozhodně nechtějí, aby tato cifra byla konečná. “Je to parádní. Já jsem sice byl část těch zápasů zraněný, ale kluci je zvládli. Pořád máme nějaké změny v sestavě, jsou různá zranění, takže se to složení míchá, ale funguje to. Chceme vyhrávat dál,“ burcuje Blinka.

Další výhra může přijít ovšem až po přestávce, kdy budou Zubři doma hostit opět soka z vrchu tabulky – Techniku Brno. Pauza hokejistům jistě přijde vhod. “Měli jsme teď zápasy rychle za sebou, které nám vzaly trochu sil, takže nám ta přestávka vyhovuje. Někteří ji mohou využít pro to, aby se uzdravili. Příští týden do toho můžeme všichni zase vletět naplno,“ dodal Matěj Blinka.