ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Vsetín 4:3 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ZRUŠENO) | DOROST: Přerov - Chomutov (ZRUŠENO)

Martin Kotásek o čtvrtfinále: Byl to náročný fyzický boj

Martin Kotásek o čtvrtfinále: Byl to náročný fyzický boj
P ř e r o v – Našlapané tribuny, mohutné povzbuzování a na ledě nelítostný boj o každý jeho kousíček. Takové bylo páté a zároveň rozhodující čtvrtfinále Přerova s Opavou. Zubři i potřetí udrželi svoji hokejovou pevnost před útoky hráčů soupeře a díky tomu se znovu po roce dostali do společnosti čtyř nejlepších týmů soutěže. Slezané byli naopak po zápase hodně zklamaní a s letošní sezónou už se loučí. Modrožlutí se po klaksonu vrhli do dlouho trvajících oslav, které byly tajným přáním všech jejich fanoušků. Nadšeně bojující Zubři přání nakonec splnili a postoupili do semifinále! Nejen o rozhodujícím zápase, ale také o celé sérii, jsme se krátce pobavili s Martinem Kotáskem, střelcem třetího gólu.
Dokázali to! Přerovští Zubři přešli v dramatické a vyčerpávající sérii přes Opavu, proto si znovu po roce zahrají semifinále play-off. Útočník Martin Kotásek si krátce po utkání otřel pot z čela a podělil se o dojmy. “Byl to náročný fyzický boj. Hrálo se na pět zápasů a pořád každý druhý den. Klobouk dolů před všemi kluky, kteří chodí kromě hokeje ještě do práce a všechno zvládají,“ pochválil na úvod. A další ocenění hned adresoval také všem fanouškům, kteří na stadionu vytvořili atmosféru jako hrom. “Doma se nám hraje výborně, protože máme vynikající fanoušky. Jejich povzbuzování bylo neskutečné. Sledoval jsem, že přišla snad nejvyšší návštěva sezóny,“ mluvil dál s velkou spokojeností.

Právě přerovské kolbiště bylo pro úspěch v sérii rozhodující. Postup si Zubři uhráli na něm. Venku naopak v obou duelech prohráli. “Hlavně druhé utkání v sérii bylo takové nešťastné. Drželi jsme dlouho stav 1:1, ale Opava v závěru rozhodla. Kdybychom ten gól dali my, tak už byl ve středu konec,“ myslí si Kotásek. K úspěchu v rozhodujícím dramatu přispěl jedním gólem. Ve třetí třetině zvyšoval na 3:1, což Opavě snahu o vyrovnání dost výrazně zkomplikovalo. “Do třetí třetiny jsme šli s tím, že musíme hrát stejně. Nemohli jsme se zatáhnout dozadu, ale naopak pořád do soupeře chodit. Ten gól přinesl uklidnění, i když v závěru jsme ještě zbytečně faulovali a bylo to napínavé. Ale umlátili jsme to, a to je hlavní,“ prozradil rázným způsobem.

Základní část soutěže a v ní zápasy s Opavou rozhodně nebyly tím pravým ořechovým. Přerov poztrácel dost bodů, ovšem v play-off si všechno vynahradil. “Opavu jsme si přáli ze všech soupeřů nejmíň, protože nám už delší dobu moc nesedí. Kvůli našim super fanouškům jsme tu sérii ale chtěli zvládnout a prodloužit si sezónu,“ hlásil zkušený útočník. V extralize toho má nahráno spoustu a proto rozhodujících mačů, jako byl ten nedělní, pamatuje pěknou řádku. “Takové zápasy jsou bomba. O tom ten hokej vlastně je. Pátý zápas, hraje se naplno, stadion je narvaný, to je prostě paráda,“ rozplýval se Kotásek.

Jedna bitva skončila a další už brzy začne. I po těžké sérii s Opavou na pět zápasů čeká Zubry jen jediný den volna. Pak se už ohlásí semifinále, ve kterém jde Přerov na Karvinou. “Dvakrát jsme ji doma porazili a tam to byly hodně vyrovnané zápasy. Karviná hraje technický hokej, což nám vyhovuje. Série je podle mě otevřená 50 na 50, ale pokud chceme postoupit, tak tam musíme vyhrát,“ míří Kotásek už směrem k začátku dalšího kola play-off. Přerov bude opět ve velké výhodě. Také v Karviné totiž fandové Zubrů vytvoří svým miláčkům domácí prostředí. “Karviná je s Opavou stejná. Chodí tam málo lidí, takže fanoušci budou pro nás obrovské plus. Budeme rádi, když jich přijede co nejvíc. A samozřejmě je chceme pozvat na čtvrtek doma,“ uzavírá útočník Martin Kotásek.