ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Poruba 2:0 | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 2:3 | DOROST: Přerov - Olomouc 1:3

Marek Sikora: Věřím, že výsledek z Ústí celému týmu pomůže a budeme dál bodovat

Marek Sikora: Věřím, že výsledek z Ústí celému týmu pomůže a budeme dál bodovat
Ú s t í  n / L – Dva zápasy odehráli Zubři venku s nulovým počtem bodů, proto už bylo na čase, aby tuto neúspěšnou bilanci zlomili. Vítězství na nájezdy a dvoubodový příděl pro ně může mít pozitivní účinky. Jestli tomu tak skutečně bude, to ukáže hned nedělní předehrávka. Svěřenci trenérů Dočkala, Kudělky a Kočary totiž pokračují na severu Čech. Od 16:00 rozehrají v Kalich Areně zápas s Litoměřicemi.
Třebíč i Kadaň byla s nulou, ale na ledě Ústí už konečně přerovský tým zabodoval. “Bylo to trošku jiné, než předchozí dva zápasy venku. Soupeř nás tentokrát tolik nenapadal a my tak měli trochu více času na rozehrávku. Poradili jsme si s tím dobře, ale myslím si, že těch našich gólů mohlo být v zápase více,“ řekl po utkání útočník Marek Sikora.

Více mohlo být nejen gólů, ale i bodů. Přerov dlouho držel těsné vedení právě díky jeho trefě, avšak krátce před koncem byl ve ztrátě. Štěstí se ovšem otočilo na tu správnou stranu. “Když jsme to dlouho zuby nehty drželi, tak nás ten chybějící bod samozřejmě mrzí, ale domácí pak zabrali a otočili to. Dvě minuty před koncem jsme ještě prohrávali, takže z tohoto pohledu ty dva body určitě bereme,“ nechal se slyšet Sikora, jenž se stal hlavním mužem večera. Po gólu ve druhé třetině totiž pak rozsekl nájezdovou loterii.

Do nedělního mače v Litoměřicích tak půjdou Zubři povzbuzeni. Nula na kontě venkovních bodů už je nebude strašit. “Věřím, že výsledek z Ústí celému našemu týmu pomůže. Plnili jsme to, co nám řekli trenéři a v tom musíme dál pokračovat. To je jediná správná cesta, abychom venku získali další body,“ dodal útočník Marek Sikora.

O ně se bude v neděli hrát nedaleko Ústí. Zubři totiž absolvují předehrávku 6. kola v Litoměřicích. Ty do nového ročníku WSM ligy nevkročily zrovna ideálně a krčí se na chvostu tabulky, když jediná jejich dosavadní výhra přišla právě v zápase s ústeckým Slovanem (5:4). Té předcházely porážky v Havířově (1:4), s Frýdkem (0:1), na Kladně (2:4) a posledním nezdarem byl sobotní zápas v Edenu se Slavií (1:4).

Trenér Miloš Říha mladší s Danielem Tvrzníkem vedou výběr, jehož největší tváří je z Benátek přestupující Václav Pletka, jež ale do klání na Slavii nezasáhl. Jako s tahouny se počítá i s Jaroslavem Kallou, Lukášem Nedvídkem nebo Davidem Švagrovským.

V obraně se velkou posilou stal Ondřej Smetana a díky pokračující spolupráci s hradeckým Mountfieldem budou dres Kališníků oblékat i René Piegl nebo Martin Bača. Skvělou hrou se prezentoval Aleš Pavlas, ale na konec je třeba zmínit jméno Petera Frühaufa. Hráč extraligových parametrů byl před sezónou bez angažmá a začal ji tedy v barvách Litoměřic, se kterými se i připravoval.

Co se mužů s maskou týče, zde jsou Litoměřice bohatě zastoupeny. Mají k dispozici hned pětici gólmanů. Do hry však zatím zasáhli pouze Filip Šindelář s Patrikem Rybárem.

Poslední zápasy soupeřů

HC Slavia Praha – HC Stadion Litoměřice 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Šafránek (Jiránek), 17. Šafránek (Markovič, Dušek), 24. Dragoun (Knot, Štebih), 60. Dragoun – 31. Smetana (Jaroslav Kalla)

HC Slovan Ústí nad Labem – HC ZUBR Přerov 2:3 (SN) (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 52. Kloz (Loskot, Moučka), 56. Kloz (Kasík) – 27. Sikora (L. Vágner, Malina), 59. Popelka (Procházka), rozhodující nájezd Sikora

Sestavy týmů v posledním utkání

HC Stadion Litoměřice: Rybár – Smetana, Pavlas, Jebavý, Šulc, Bača, Frühauf, Málek – O. Procházka, Nedvídek, Valášek – Kalla, Veselý, Paločko – Kopta, Pilař, Beránek – Racek, Hanták, Miškář

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Chmelíř, Pala, L. Vágner, Malina, Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – M. Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, M. Kratochvíl, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Dvořák, Ižacký

Online přenos

Utkání HC Stadion Litoměřice – HC ZUBR Přerov můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na onlajny.com.