ONLINE >>>

Malí i velcí Zubři sportovali na Želdatlonu, originální triatlon si všichni pochvalovali

Malí i velcí Zubři sportovali na Želdatlonu, originální triatlon si všichni pochvalovali
P ř e r o v – Podruhé se v areálu přerovské Laguny uskutečnil Želdatlon, triatlon Základní školy Želatovská. Děti od první do deváté třídy závodily v jízdě na kolečkových bruslích, jízdě na kole a běhu. Počáteční rozběh a předání první štafety obstarali u každé ze čtyř kategorií hokejoví Zubři.

Letošní ročník Želdatlonu navázal na premiérový loňský. „Šli jsme v jeho stopách," potvrdil ředitel pořádající Základní školy Želatovská Přemysl Dvorský. „Vzhledem ke spokojenosti s minulou akcí nebyl důvod něco měnit. Letos nás sice trochu pozlobilo počasí, ale nakonec se všechno povedlo, jak mělo," liboval si.

Školáci se podle věku rozdělili do čtyř kategorií. Každá si v triatlonu vyzkoušela tři disciplíny – jízdu na kolečkových bruslích, jízdu na kole a běh. Nejlepší družstva obdržela hodnotné ceny.

S organizací pomáhali i trenéři Zubrů. Vít Černohous dohlížel na hokejisty, kteří po symbolickém a jednotném běžeckém startu předali štafetu bruslařům. „Museli jsme rozeznat, kdo má komu předat čip. Bez něj by závodit nešlo," pozastavil se nad nezbytným vybavením všech soutěžících. „Zapojili se úplně všichni, děti ze školy, mladší a starší hráči i kluci z Áčka. Je to skvělé propojení," vyzdvihl Černohous, který je hlavním koučem Zubrů z 1. – 5. třídy.

V areálu Laguny si se spoluhráči zaběhal obránce Mikuláš Zbořil. „Škola i klub se snaží. Je příjemné, že sem můžeme přijít a zúčasnit se," kvitoval. Když v minulosti na ZŠ Želatovská chodil, startoval na fotbalových nebo florbalových turnajích. Triatlon na celé dopoledne ale nezažil. „Setkali jsme se také s dětmi, které ze stadionu neznáme. Všechny byly nadšené. Koneckonců, nemusely se učit," usmál se Zbořil. A-tým Zubrů si v přírodě navíc zatrénoval.

S hráči dorazili za město trenéři Vladimír Kočara a Jakub Grof. „Akce měla přínos úplně pro všechny, byla výborná. Děti viděly, že sport je důležitý, kluci pro ně zase rádi něco udělali," řekl spokojený Grof.

>>>Kompletní fotogalerie z Želdatlonu 2019<<<