ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Ústí nad Labem 2:1 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | DOROST: Přerov - Havířov 0:3

MEO Aréna ožila Týdnem hokeje, Zubři na zábavu na ledě přilákali pětatřicet dětí

MEO Aréna ožila Týdnem hokeje, Zubři na zábavu na ledě přilákali pětatřicet dětí
P ř e r o v – Kolik je nám let? Pětatřicet! Omládli jsme, omládli jsme!, zvolá Jan Werich jako císař Rudolf II. v legendární české komedii Pekařův císař. Pětatřicet bylo i dětí, které v úterý odpoledne zavítaly do MEO Arény na akci Týden hokeje. Během zhruba hodiny si vyzkoušely, jaké to je být hokejistou. V helmě a replice reprezentačního dresu dováděly na ledě s chodítky a míčky nebo zhlédly modelový trénink zubří přípravky.

„Mám radost, takovou účast nových dětí jsem nečekal. Počítal jsem, že jich bude do dvaceti, celkový počet třiceti pěti dětí mě mile překvapil. Je příjemné, že si rodiče s dětmi našli cestu na zimní stadion a dali hokeji šanci,“ řekl hlavní trenér přípravky Zubrů Karel Kundrátek.

Účastníci přerovského Týdne hokeje, který je součástí dlouhodobého projektu Pojď hrát hokej, se nejprve zaregistrovali u vchodu do MEO Arény. Vyplnili přihlašovací formulář, obdrželi jmenovku, repliku dresu české reprezentace a další drobné dárky.

Poté se přesunuli do prostoru šaten. Tady se jednak za pomoci rodičů převlékli do hokejové výstroje, jednak k nim promluvil šéftrenér mládeže Zubrů Pavel Neuman. Mimo jiné došlo i na prezentaci v podobě nového náborového videa, v němž účinkují slavní odchovanci Zubrů Tomáš Kundrátek, Stanislav Svozil, Martin Ryšavý, Karel Plášek mladší a Josef Hrabal.

Nejmladší kategorii – přípravku – v Přerově vede strýc Tomáš Kundrátka Karel Kundrátek. Děti a rodiče na ledové ploše seznámil s tím, jak přípravka funguje nebo kdy se konají její tréninky. Následovalo pásmo her a dovádění mezi mantinely. Kdo chtěl, mohl udělat první hokejové krůčky s pomocí chodítka. Zkoušku pohotovosti a rychlosti zase začínajícím hokejistům nabízela hra s míčky. Jejich přesná mířidla pak prověřila střelba na zubřího brankáře.

Na části kluziště navíc probíhal modelový trénink přípravky. To aby děti a rodiče viděli, na co se mohou pod střechou MEO Arény těšit. „Jsme rádi, že led byl plný. Kluci a holky se přišli podívat a zvolit si, jestli je hokej sport pro ně,“ potěšilo trenéra Kundrátka. „Některé děti nás možná navštívily ze zvědavosti – přišly se naučit bruslit. To je také správná cesta, úspěšnost takových dětí je vysoká. Naše tréninky jsou kvalitní, děti se za pár hodin pohybují samy, bez opory. Na trénincích přípravky máme vždy okolo patnácti trenérů, díky čemuž je úroveň práce se začínajícími hokejisty vysoká,“ komentoval.

>>>Fotogalerie z Týdne hokeje v Přerově<<<