ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Šumperk - Přerov (středa 18:00) | JUNIOŘI: Přerov - Chrudim (pátek 18:00) | DOROST: Přerov - Zlín (čtvrtek 18:00)

Lukáš Klimeš se po čase blýskl nulou. Na „granlundovku" mě upozorňovali, prozradil

Lukáš Klimeš se po čase blýskl nulou. Na „granlundovku
P ř e r o v – Do přerovské branky se ve středu postavil podruhé v řadě. Na rozdíl od duelu na Lapači se Lukáš Klimeš proměnil v neprůstřelnou zeď, kterou Zubři dokázali využít k vítězství. Brněnský rodák si proti Porubě připsal premiérové čisté konto v letošní sezoně. Potřeboval na něj dvacet sedm úspěšných zákroků.

„Je to zásluha celého týmu. Nejen obránci, ale i útočníci se skvěle vraceli. Plnili jsme si, co jsme měli, a po rychlém gólu jsme hráli podle potřeby,“ vyzdvihl Klimeš kolektivní sílu MEO, která Porubu přemohla. „Nula je pro brankáře nejvíc, co může být. Ale musím opravdu poděkovat klukům, předvedli fantastickou defenzívu,“ zopakoval.

Všechny soupeřovy pokusy zastavil v modrožlutém dresu poprvé od 19. prosince loňského roku, kdy přispěl k výhře 4:0 nad Třebíčí. „Klukům budu muset dát něco do kasičky. Je jedno, po jak dlouhé době se to stalo,“ usmál se sedmadvacetiletý brankář.

Hanáci se po prohrách s Jihlavou a Vsetínem otřepali a vybojovali třináctý triumf v probíhajícím ročníku Chance ligy. „V předchozím zápase proti Vsetínu jsme hráli trochu otevřeně. S Porubou jsme to nedopustili a díky tomu jsme zvítězili,“ popsal Klimeš, v čem se Zubři zlepšili.

Nejvíce ohánět se musel během druhé třetiny. Nejprve u pravé tyče betonem zneškodnil velkou šanci Szathmáryho. „Byl to pro mě asi nejtěžší zákrok. Naštěstí to nezvedl přes beton. Bylo důležité, že jsme udrželi vedení 1:0,“ připomněl.

Poté si poradil i s fintou á la Mikael Granlund od Fina Korkiakoskiho. Tomu už podobné zakončení v MEO Aréně jednou vyšlo, když se trefil v březnovém čtvrtfinále play-off. „Před zápasem mě na to upozorňovali Pety i Sklína. Byl jsem na to připravený. Když jsem viděl, jak za bránou nabírá puk, nepřekvapilo mě to,“ prozradil odchovanec Komety.

Středečnímu střetnutí přihlížela početně slabší divácká kulisa, způsobená aktuálními koronavirovými restrikcemi. „Trenér nám před utkáním říkal, že to může být podobné jako loni. Zápas fakt o nás, ne o lidech, že pomůžou. I šest set lidí ale udělalo pěknou atmosféru, na vítězství mají rozhodně svůj podíl,“ prohlásil Lukáš Klimeš. „Současnou situaci nikdo z nás hráčů neovlivní. Musíme hrát tak, abychom potěšili i těch šest set diváků, kteří přišli,“ doplnil vzápětí.