ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (čtvrtek 18:00)

Lubomír Václavíček: Zápas jsme si prohráli sami

Lubomír Václavíček: Zápas jsme si prohráli sami
N o v ý  J i č í n – Přerovským hokejistům se první osmička zase o kousek vzdálila. Zubry může mrzet hlavně nepodařená první třetina, ve které po dvou velkých chybách v obraně inkasovali góly. Sprušilova krásná trefa v závěru už jen snížila skóre. „Chtěli jsme v Novém Jičíně urvat nějaké body, ale prohráli jsme si to sami. Kluci prostě musí jít do zápasu s tím, že chtějí vyhrát a ne, že si sem jedou jen zahrát,“ uvedl krátce po prohraném utkání asistent trenéra Lubomír Václavíček.
Utkání Nového Jičína s Přerovem nenabídlo příliš hokejové krásy a diváci na velkou porci gólových momentů čekali marně. Zubři vyrobili v první třetině dvě poměrně velké chyby v obraně a domácí je bez problémů dokázali potrestat. “Chtěli jsme v Novém Jičíně urvat nějaké body. První třetinu jsme ale odehráli velice špatně a inkasovali jsme dva góly. Kluci prostě musí jít do zápasu s tím, že chtějí vyhrát a ne, že si sem jedou jen zahrát. Potom už bylo hodně těžké dostat se zpátky do zápasu,“ prohlásil asistent přerovského kouče Lubomír Václavíček.

Dvoubrankové vedení si novojičínští hráči drželi opravdu dlouho a ve 45. minutě mohli dokonce přidat třetí branku z trestného střílení, ale kapitán domácích Macháček tuto šanci nevyužil. Zubři se velmi dlouhou dobu střelecky trápili a během zápasu dvakrát nastřelili horní tyčku Jagošovy branky. Výborně chytajícího brankáře překonal až šest minut před koncem třetí třetiny Sprušil. Jeho krásná trefa už však jen snížila skóre na konečných 2:1. ”V dalších dvou třetinách se hra z naší strany podstatně zlepšila. Byly tam nějaké šance i na vyrovnání, ale chybělo nám k remíze možná i trochu toho štěstíčka. Nebyl to ale první zápas, ve kterém jsme se střelecky trápili. Teď v posledních dvou zápasech jsme se zase dostali do stavu, kdy máme střeleckou impotenci a nepadá nám to tam,“ zmiňuje Václavíček slabou produktitu přerovského týmu v posledních dvou zápasech.

Přerovští Zubři dnes narazili na hodně oslabeného soupeře a o to víc asistenta Václavíčka těsná porážka mrzela. Domácí tým nasadil do zápasu hned osm juniorů a za stavu 2:0 se nikam příliš nehnal a soustředil se na kvalitní obrannou činnost. Ta nakonec po závěrečné siréně slavila velký úspěch. „Nový Jičín dnes byl hodně oslabený a rozhodně byl k poražení. Mají velkou marodku a opravdu kdyby kluci začali od začátku ten zápas zodpovědně, tak to mohlo dopadnout úplně jinak. Musíme mít ale k zápasu dobrý přístup, dnes jsme to odehráli dost laxně. Soupeř neměl síly na to, aby nás na delší čas zatlačil. Dal v první třetině dva góly a pak už si to držel,“ uvedl asistent trenéra Zubrů zklamaně.

V jeho zápasovém hodnocení poté došla slova i na hlavního rozhodčího Jiřího Jeřábka. Na něj mají přerovští hokejisté v letošní sezóně při zápasech v Novém Jičíně opravdu velký pech. “Pískal nám tady letos už druhé utkání. Je to takový krásný režisér. Umí si hru pohlídat a v některých důležitých momentech si zápas píská podle sebe. Neříkám, že tam třeba některé fauly nebyly, ale třeba jasné nedovolené zákroky na Faltýnka neodpískal. Pak velice ukazoval na střídačku na Martina Nováka, že se tam sám hodil na led. Domácím potom dal i trestné střílení. V tom prvním utkání tady taky neodpískal jasný faul a soupeř díky němu dal gól do prázdné branky. S tím ale bohužel nic neuděláme. Dnes jsme si to jednoznačně pokazili tou první třetinou,“ nešetřil kritikou na adresu hlavního rozhodčího asistent trenéra HC ZUBR Přerov Lubomír Václavíček.