Lubomír Oslizlo: Lehká série to v žádném případě nebyla

V s e t í n – Je konec, čtvrtfinálová série Přerova se Vsetínem už má vítěze! Přerovští Zubři získali v sérií třetí výhru a mohou se tak těšit na semifinále. Čtvrté utkání na Lapači ale pro Přerov rozhodně nezačalo nejlépe. Vsetín sice překvapivě do klíčového zápasu sezóny nenasadil zkušené borce ze Zlína a hrál v hodně oslabené sestavě, ale v úvodu těžil z nedůsledné a laxní hry Zubrů. Rychlé dvoubrankové vedení Valachů však k vyrovnání série a k přesunu na pátý a rozhodující duel do Přerova nestačilo. Od druhé třetiny Přerov pořádně přidal plyn, hrál s viditelnou velkou chutí a bojovností a už nalomenému Vsetínu zasadil rozhodující direkt. Následnou, téměř desetiminutovou oslavu si užili jak všichni hráči, tak i fanoušci, kterých do Vsetína opět zamířil obrovský počet.
Buď a nebo. Přesně tato slova zněla před čtvrtým zápasem série ze strany vsetínského týmu. Sestava Valachů ale v utkání o jejich bytí a nebytí hodně překvapila. Byla totiž bez jmen jako Štraub, Mokrejš či Ondráček. Tváře přerovských fanoušků však v úvodních minutách zápasu pořádně zhořkly, protože Vsetín dvakrát během krátké chvíle skóroval a Zubry za jejich ospalou hru pořádně potrestal. “Kluci se samozřejmě dozvěděli, že nebude hrát Štraub a že ve Vsetíně skončil Ondráček i další zlínští hráči. Upozorňovali jsme je, že nic nesmí podcenit, ale asi si nedali říct, protože jsme na začátku hráli hodně vlažně a všude jsme byli pozdě,“ rozpovídal se trenér Oslizlo.

Polovinu ze vsetínského dvoubrankového náskoku se podařilo Zubrům ještě v první třetině z přesilovky smazat a do druhé třetiny pak jakoby vyjel úplně jiný přerovský tým. Zubři byli na ledě plní elánu, měli obrovskou chuť do hry a Vsetínští v hodně oslabené sestavě postupně přestávali stačit. “V kabině jsme si po první třetině museli říct, že takhle to dál nepůjde. Od druhé třetiny jsme hodně zlepšili hru, podařilo se nám střílet góly a utkání i celou sérii jsme dovedli do vítězného konce. Lehká série to ale v žádném případě nebyla,“ oddechl si Oslizlo.

Kritickými momenty byly pro Zubry v dalším průběhu zápasu snad už jen dvě situace. Ve druhé třetině přesilová hra Valachů pět na tři a ve třetí třetině pak trestné střílení po faulu Koláře. Valaši měli dobré možnosti dostat se z nejhoršího. Gólman Tihlář ale v oslabení s obětavou bránící trojicí hráčů obstál a trestné střílení v podání Erika Hrňi výborně lapil. Tady se čtvrté utkání série jednoznačně rozhodovalo. “Přesilovku Vsetína pět na tři jsme ubránili velice dobře. Soupeř to pak sice ještě na začátku třetí třetiny zkusil, hodně nás forčekoval, ale uhráli jsme to. Navíc nás brankář Tihlář podržel při trestném střílení,“ liboval si přerovský kouč, který tak se svým týmem postoupil do semifinále.

Tvář hlavního trenéra Lubomíra Oslizla už začínají zdobit pěkné vousy, tradiční a oblíbený to rituál v play off. Jak dlouho tedy ještě porostou? “Mě ty vousy ani moc nevadí a doma s nimi taky není problém. Klidně ať rostou třeba až do konce dubna a pak až přijde řada na holení,“ vtipkoval šéf přerovské střídačky.

Přerovští Zubři tedy dokázali přejít nástrahami čtvrtfinále a Vsetín porazili v poměru 3:1 na zápasy. Čtyři klidnější dny určitě přijdou hráčům vhod a vše se bude chystat na první utkání semifinále, které má ostrý start naplánováno na neděli. Zubry čeká ambiciózní a hodně nepříjemný Hodonín. “Na Hodonín začneme myslet od čtvrtka. Víme jak vypadá a je zcela jasné, že to bude hodně těžká série,“ dodává trenér přerovského týmu Lubomír Oslizlo.