ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Litoměřice (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Přerov - Mladá Boleslav (sobota 12:30) | DOROST: Technika Brno - Přerov 4:5
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Kývl na zahraničí, které nešlo odmítnout. Přerovu děkuji za vše, vzkázal Procházka

Kývl na zahraničí, které nešlo odmítnout. Přerovu děkuji za vše, vzkázal Procházka
P ř e r o v – Mění působiště. Zkušený útočník Milan Procházka obdržel velmi lákavou nabídku z ciziny, kterou v 41 letech prostě nešlo odmítnout. Se Zubry se tak odchovanec znojemského hokeje po více než tříletém angažmá loučí. Klub mu v odchodu a zajímavé výzvě nechtěl bránit a vyšel mu vstříc. Jak sám Procházka řekl, na Přerov bude vzpomínat jen v dobrém. Nyní okusí hokej v Itálii.

Odchod Milana Procházky okomentoval jednatel Zubrů Tomáš Pluháček. „Milan nás poprosil, že by si chtěl na sklonku kariéry ještě zahrát v zahraničí, odkud dostal lukrativní nabídku. Za tři a půl sezony pro nás odvedl obrovský kus poctivé práce, byl s námi od prvního prvoligového zápasu s Kadaní a podepsal se pod všechny naše úspěchy. Proto jsme mu v žádném případě nechtěli bránit," řekl.

Rodák z Valtic u Břeclavi posílil Přerov na začátku září 2015, šest dní před startem druhé nejvyšší soutěže, do které Hanáci postoupili po 17 letech.

Do konce roku 2018 nastoupil v modrožlutém dresu do 184 mistrovských utkání, ve kterých si připsal 119 kanadských bodů za 43 gólů a 76 asistencí. Některé jeho trefy zůstanou příznivcům MEO ještě dlouho v paměti, například přesná rána příklepem, jíž 27. září 2017 rozhodl parádní domácí zápas proti Karlovým Varům.

„Oslovil mě kamarád Tomáš Demel, který trénuje v italské lize. Chtěl by trochu pomoci s kádrem, do čehož velice rád půjdu. Moc děkuji Hanymu (Pavlu Hanákovi – sportovnímu manažerovi Zubrů) i celému přerovskému klubu, že mi to umožnil. Hrozně si toho vážím a na Přerov budu vzpomínat jen v dobrém!," netajil se jednačtyřicetiletý Milan Procházka v rozhovoru pro oficiální web Zubrů, který se dočká publikování během následujících několika dnů.

„Milanovi děkujeme za všechno, co pro nás udělal. V Itálii mu přejeme hodně štěstí a úspěchů," doplnil Pluháček, jenž zároveň potvrdil, že za šikovného forvarda shání klub náhradu.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
HC Stadion Litoměřice
×
Dnes v 12:30 | Jun.
HC ZUBR Přerov
BK Mladá Boleslav