Děkujeme fanouškům a partnerům klubu za podporu HC ZUBR Přerov v sezoně 2021/2022

Kubeš chválil skvělou atmosféru: Doufám, že se na domácí led vrátíme v semifinále

Kubeš chválil skvělou atmosféru: Doufám, že se na domácí led vrátíme v semifinále
P ř e r o v – Přerovská MEO Aréna dlouho nesledovala tak důležitý zápas, jako bylo čtvrté čtvrtfinále s jihlavskou Duklou. Zubři v něm měli nůž na krku a zápas se pro ně dlouho nevyvíjel podle představ. Podruhé v sérii však zaúřadovali brankou před druhou sirénou a přes srovnání ve třetím dějství dokonali obrat v prodloužení. Jedním z aktérů prvních dvou gólů byl také obránce Jakub Kubeš, který už vyhlíží čtvrteční rozhodující klání v Jihlavě.

Podruhé v sérii se prodlužovalo a podruhé nastavený čas zvládl lépe domácí celek. V úterním zápase byli v této roli Zubři, kteří čelili vyřazení. „Pocity jsou samozřejmě dobré, ale my chceme postoupit a pořád nám chybí jeden zápas. Museli jsme vyhrát a zvládli jsme to. V Jihlavě už ale budou muset vyhrát oba, tak uvidíme, jak se s tím popereme,“ konstatoval Kubeš.

Ve čtvrtém duelu se více méně opakoval scénář předchozího klání v Přerově. Brzké vedení si ale pro změnu zařídila Dukla. „Dostali jsme tam hned na začátku gól v přesilovce, což se prostě v play-off stane, když to soupeř sehraje dobře. Měli tam trochu štěstí na odraz, ale jinak si myslím, že jsme byli v úterý lepším týmem. Bylo to z naší strany asi nejlepší utkání v sérii,“ hodnotil 25letý obránce přerovského týmu.

Letošní play-off přineslo ve zbylých sériích hned několik překvapení. To souboje čtvrté Jihlavy s pátým Přerovem naplňují prvotní předpoklady vyrovnanosti a bojovnosti až na krev tak, jak se v play-off sluší a patří. „Já si myslím, že play-off hokej tady hrajeme už asi dva měsíce, lidem se to musí líbit. Je to nahoru dolů, hodně střetů a šarvátek. Góly sice moc nepadají, což tak v play-off někdy bývá – i když Prostějov s Litoměřicemi měli každý zápas 8:8 – ale i tak bych řekl, že je to pěkný hokej,“ prozradil Kubeš dojmy z posledního týdne. Sám se nechává slyšet, že tvrdá hra, rychlé napadání a ani centimetr ledu soupeři navíc jsou notnou součástí vyřazovacích bojů.

Málo gólů zpravidla znamená i málo využitých přesilovek. Až do úterního duelu drželi jediné využití v sérii Zubři (využití Hermana ve 40. minutě prvního zápasu), pak se ale statistiky rozrostly o jednu trefu na každé straně. „Dneska nám tam padl jeden gól se štěstím. Snažíme se na tom pracovat, ale není to teď v play-off ono. Snad se to zlomí a v Jihlavě teď rozhodneme právě třeba v přesilovkách,“ doufá brněnský rodák, který dres se Zubrem obléká už ve třetí sezoně.

Statistiky využitých přesilovek však naštěstí nehovoří dobře pro oba soupeře. Přerov z dvaceti proměnil pouze dvě, Jihlava pak v úterý zapsala první využití z jedenácti pokusů. „Já si myslím, že Jihlava to nehraje špatně, ale my to hlavně dobře bráníme. Zatím ty přesilovky nerozhodují, což je, musím říct, asi dobře pro nás,“ usmál se Kubeš. Uvidíme, co ten poslední zápas.“.

Místo nahrávky „fotbalový“ pas

Ve čtvrtém střetu byla u všech přerovských branek první útočná formace. Na dvou z nich se podílel i Jakub Kubeš. „U toho prvního gólu vím, že byly čtyři sekundy do konce, když Kuba Svoboda dostal puk. Pak už tam byl závar, tak jsem to rychle zametal do branky. Jestli bylo po siréně, nebo ne, to nevím. Puk byl v bráně, my jsme slavili a rozhodčí to uznal,“ popsal situaci, která se udála těsně před koncem druhé třetiny.

Sudí se o sporném momentu následně radili, nakonec však přerovskou branku stvrdili předpažením směrem ke středovému kruhu. „Já jsem to radši nechtěl ani vidět,“ svěřil se s úsměvem vysoký bek. „Když to uznal, tak to uznal. Takže jsme zamířili do kabiny a bral jsem, že je to 2:1. Kdyby se něco změnilo, tak by nám řekli.“

Hosté z Vysočiny poté znovu zabarikádovali obrannou modrou čáru, což už je jednou k výhře dovedlo. Nakonec se však v jihlavské defenzívě našla skulinka, které ke srovnání v 53. minutě využil Tomáš Doležal. „Tam to jelo nějak po mantinelu ke mně. Já jsem si pro puk sjel dolů a viděl jsem, že to musím dávat na bránu, tak jsem to tam hodil. Byly tam nějaké šťastné odrazy a spadlo to tam, ale zatím měli štěstí Jihlavští, včera jsme ho konečně měli i my,“ okomentoval Kubeš svůj takřka fotbalový centr, který Zubry dovedl ke kýženému srovnání. Jeho původní záměr se sice nepromítl do skutečnosti, radost z důležité asistence ale neskrýval. „Původně to měla být nahrávka, ale občas se to nepovede, no. Jsme za ten gól ale samozřejmě hrozně rádi.“

V úterý se Kubeš trefil z mezikruží, z podobného místa rozhodl Jakub Svoboda a poblíž kasy se pohyboval při srovnání i Doležal. Góly v této sérii přitahuje především předbrankový prostor. „Ono to tak v tom play-off už bývá. Ty týmy hrají dobře z obrany a nějaké brejky moc často nebývají, takže hodně gólů padá po nějakém závaru před bránou nebo z přesilovek,“ vysvětloval.

Domácí zápasy Přerova zdobí v play-off skvělá atmosféra, kterou oceňuje celá kabina. „Bylo to opravdu super. Dlouho to tady hlavně kvůli covidu nebylo, takže jsme za tu parádní atmosféru moc rádi. Doufám, že se na domácí led ještě vrátíme třeba s Prostějovem,“ komentoval Kubeš. Zda se zřejmě nejen jeho přání naplní, se rozhodne ve čtvrtek od 17:30. Pro potenciální semifinálové derby by kromě Zubrů musela výhru zapsat také Slavia ve Vsetíně.