INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Kouknout do zrcadla, učesat se, upravit límeček. Zubři se sešli k týmovému focení

Kouknout do zrcadla, učesat se, upravit límeček. Zubři se sešli k týmovému focení
P ř e r o v – O druhé červnové středě se A-tým hokejistů Přerova rozhodně nenudil. Zatímco dopoledne se potil při tréninku na ploše Městské sportovní haly, po obědě se hodil do gala. Ve VIP salonku MEO Arény pózoval před objektivem profesionála Jana Gebauera, vnuka prvního přerovského kapitána z prvorepublikové éry a dvorního fotografa Zubrů. Vzniklé snímky uvidíte na oficiálním webu a sociálních sítích klubu. Hanáci je použijí také na autogramiádu, která proběhne v sobotu 26. června.

Jan Gebauer zachycuje Zubry na fotografiích od roku 2015, pro první portrétové focení se do hledáčku své zrcadlovky podíval o rok později. Při otázce na specifika „blejskání“ hokejistů se zdravě rozesmál. „Je to stejné jako všechny ostatní portréty. Všechno už mám vymakané, jako vystudovaný fotograf čerpám z nasbírané praxe,“ odpověděl poté rozhodně.

Za roky věrných služeb v modrožluté kombinaci navázal s řadou hráčů přátelské vztahy. „Focení probíhalo ve velmi dobré náladě. Pavel Hanák vždycky vybere krásné, mladé a sympatické chlapce, kteří jsou na plakát jako dělaní. Už se těším, až se budu v sezoně pohybovat po střídačce,“ svěřil se následovník „Johnyho“ Gebauera, jenž se sám věnoval amatérskému fotografování.

„Tý jo, vy jste rozenej fotograf,“ ocení umění Jana Gebauera obránce Ondřej Ševčík. Letní posila se předtím, než usedla k bílému plátnu a na otočnou stoličku, náležitě upravovala. „Záleží na tom, jak vstanu. Jestli pravou, nebo levou nohou, pak se to pozná. Dneska mi příprava na focení dala pořádně zabrat,“ culil se.

Pro devatenáctiletého Jakuba Němce šlo o první hokejové focení v kariéře. „Hodně jsem si to užíval, pan Gebauer je opravdu skvělý fotograf. Naštěstí vybral tu hezčí fotku,“ prozradil s úsměvem.