ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Slavia Praha 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín 3:7 | DOROST: Olomouc - Přerov (ODLOŽENO)

Kostra týmu Zubrů se neobejde bez čísla 12. Mikuláš Zbořil se doma pustí do další sezony

Kostra týmu Zubrů se neobejde bez čísla 12. Mikuláš Zbořil se doma pustí do další sezony
P ř e r o v – Hokejisté Přerova si pojistili obránce, který byl v loňské sezoně u téměř čtyřiceti vstřelených branek. Další sezonu v dresu svého mateřského klubu přidá Mikuláš Zbořil. Pětadvacetiletý hokejista patřící do úspěšného přerovského ročníku 1994 tvořil v předešlých ročnících stěžejní kostru týmu, naposledy dokonce plnil funkci asistenta kapitána.

Odchovanec Zubrů odehrál v uplynulé sezoně Chance ligy 55 utkání, ve kterých zaznamenal rovné dvě desítky kanadských bodů (4+16). Tím si stanovil svůj nový osobní bodový rekord, když vylepšil maximum z předchozího ročníku. Hned tři ze čtyř Zbořilových branek přitom přinesly přerovské vítězství. Tříbodový zisk znamenaly v říjnových domácích utkáních proti Chomutovu a Vsetínu a v prosincovém souboji na ledě Havířova. Hanáci pokaždé triumfovali poměrem 2:1.

Asistent nejprve Tomáše Sýkory a poté Jiřího Krisla strávil mezi mantinely v průměru dvacet minut a devatenáct vteřin. Nejvyšší ice-time v podobě pětadvaceti minut a padesáti sekund si odnesl z nakonec posledního střetnutí sezony proti Vsetínu. I proto, že Zubři pikantní souboj dohrávali bez zraněného Martina Weinholda.

Na úrovni druhé nejvyšší soutěže zároveň rodák z města na řece Bečvě figuroval u 39 vstřelených branek MEO. Na tak vysoké číslo nedosáhl žádný jiný přerovský zadák. Zároveň se ovšem na ledové ploše nacházel v 28 případech, kdy modrožlutí inkasovali.

Majitel inženýrského titulu z přerovské Vysoké školy logistiky se opět objevil také v Tipsport extralize. Za Zlín naskočil do listopadového zápasu proti Plzni. Shodou okolností platilo po šedesáti minutách zase skóre 2:1, tentokrát ovšem ve prospěch soupeře Zbořilova celku.

Celkově dosud Mikuláš Zbořil nasbíral 207 prvoligových a 19 extraligových utkání. V prvním případě si vysloužil bilanci 11 branek a 41 asistencí, ve druhém zaznamenal jednu asistenci.

„S agentem jsme řešili i jiné nabídky, ale vzhledem k těžké situaci, která teď kvůli koronaviru je, jsme se nakonec s Hanym dohodli na nové roční smlouvě. V Přerově jsem vyrůstal a mám tady rodinu i přítelkyni, takže jsem za to rád, že budu doma dál pokračovat,“ řekl obránce s číslem 12 na dresu.

„Miky se vypracoval v jednoho z lídrů týmu. Je naším odchovancem a je pro nás důležité, že zůstává. Našli jsme společnou řeč, i když zájem o něj byl i jinde. Měl by jednoznačně navázat na povedené sezony a pomoci týmu k dobrým výsledkům," uvedl sportovní manažer HC ZUBR Přerov Pavel Hanák.