Děkujeme fanouškům a partnerům klubu za podporu HC ZUBR Přerov v sezoně 2021/2022

Kopl jsem do toho a šel si dát gól, líčil autor vítězné branky Matouš Kratochvíl

Kopl jsem do toho a šel si dát gól, líčil autor vítězné branky Matouš Kratochvíl
P ř e r o v - Druhý ročník ZUBR Cupu zná svého vítěze, kterým se stal Zlín. Velmi atraktivní podívané v MEO Aréně přihlížely bezmála dvě tisícovky fanoušků. Ty nejprve viděly zlínské vedení, ale pak přišel přerovský tlak a obrat z 1:3 na 4:3, který v prodloužení dokonal Matouš Kratochvíl. Střetnutí s Berany bylo pro Zubry zároveň posledním domácím vystoupením ve fázi před WSM ligou.
Na přerovském zimáku se po dlouhé řádce let představil Zlín, dvojnásobný mistr extraligy z let 2004 a 2014. „Utkání bylo nahoru dolů. Nebyla to žádná plácaná, koneckonců je to extraligový tým. Hokej musel diváky bavit,“ pochvaloval si Matouš Kratochvíl.

Dvaadvacetiletý forvard zlínské prostředí a hráče v něm dobře zná. „Já jsem si zápas už od prvního střídání hrozně užíval, protože kluky znám. Trénoval jsem ve Zlíně s nimi, takže hrát proti nim mě opravdu bavilo,“ pověděl Kratochvíl.

Zlín si od první třetiny držel vedení 2:1. Stejné skóre na světelné tabuli svítilo i po čtyřiceti minutách. Ve 47. minutě Honejsek vedení navýšil, ale pak začali Zubři řádit. Novotný s Navrátilem srovnali na 3:3 a Kratochvíl zápas rozsekl v prodloužení. „Já už jsem v průběhu utkání měl asi tři tutovky, takže jsem byl takový zároveň naštvaný a zklamaný. Pak ale byla příležitost v prodloužení. Získal jsem puk a říkal si, že teď to vyjde. Udělala se mi tam díra, tak jsem do toho kopl a šel si dát ten gól,“ popsal s úsměvem rozhodující trefu, když přebruslil posledního beka a překonal Štůralu.

Loňský ročník ZUBR Cupu našel vítěze u svého pořadatele, letos zlatý putuje o tři desítky kilometrů jižněji do Zlína. „Řekl bych, že druhé místo je zasloužené a pěkné. Turnaj byl osazen kvalitními soupeři, takže nám zároveň ukázal chyby, na kterých zapracujeme do sezóny,“ hodnotil urostlý forvard.

Přerovským hokejistům do startu WSM ligy zbývá odehrát čtyři přáteláky. Všechny na ledech soupeřů. Ty poslouží k posledním úpravám a dotvoření kádru. „Už se to pomalu uzavírá, samozřejmě se ještě něco zkouší a vyvíjí. Makáme, chceme se ukázat a všichni bojujeme o místo,“ uzavřel Matouš Kratochvíl.