ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 3:2 (PP)

Konečně se nám zlepšení podařilo vyjádřit i gólově, hodnotil jasnou výhru Jiří Polák

Konečně se nám zlepšení podařilo vyjádřit i gólově, hodnotil jasnou výhru Jiří Polák
P ř e r o v – Na porážku z Brna dali přerovští hokejisté zapomenout tím nejlepším možným způsobem. Frýdek-Místek doma deklasovali náloží deseti branek! Dvouciferného vítězství v lize dosáhli Zubři naposledy v sezóně 2012/13 a shodou okolností to bylo proti stejnému soupeři, ovšem na jeho ledě. Středeční klání, v němž modrožlutí dopřáli svým fanouškům spoustu radosti, hodnotil zkušený obránce Jiří Polák.
Kdo ve středu nedorazil do MEO Arény na hokej, ten může pořádně litovat. Zubři si totiž v zápase s Frýdkem-Místkem vystříleli nejvyšší výhru letošní sezóny. A zápas proměnili ve svou exhibici. “Hodnotí se to kladně, protože vítězství za tři body je doma. Navíc se nám podařilo vstřelit hodně gólů, takže určitě můžeme být spokojeni,“ hovořil krátce po utkání obránce Jiří Polák.

Frýdek už letos na přerovském ledě uloupil všechny body, tentokrát však k nim měl blízko jen v závěru první třetiny. “Začátek byl z naší strany dobrý, když jsme dali ty dva góly, ale pak jsme se mírně uspokojili a soupeř při našem oslabení snížil. Tam jsme se trochu dostali do problémů,“ přiznal Polák.

Pak už se ovšem možný úspěch hostujícímu týmu začal velkou rychlostí vzdalovat. “Frýdek-Místek v minulém kole porazil Hodonín, proto jsme všichni očekávali, že nám bude klást větší odpor a bude hodně bojovat. To se naštěstí nepotvrdilo. Od druhé třetiny už jsme hráli tak, jak bychom chtěli a konečně se nám to zlepšení podařilo vyjádřit gólově,“ pokračoval Polák s velkou spokojeností.

Ochozy přerovského stadionu jásaly každou chvíli a skóre postupně narůstalo až na konečných 10:1! “Po těch předchozích zápasech, kdy se nám tolik střelecky nedařilo, jsme tentokrát měli více štěstí. Mohlo nám tam spadnout ještě něco navíc, protože šance jsme na to měli. Myslím si, že to vysoké vítězství může být pro nás povzbuzením do dalších utkání.“

V gólové hitparádě měl svůj příspěvek i sám Jiří Polák. Zbývalo osm minut do konce, když po hezké akci posunul svůj tým na dostřel magické desítky. “Radek Procházka tam dobře zatáhl puk do útočné třetiny a já jsem viděl, že bylo uprostřed dost volného prostoru. Najel jsem si tam a bekhendem poslal puk do růžku,“ popsal zkušený zadák svůj zápis do hodně bohaté listiny střelců.

Na vysoké vítězství se budou Zubři snažit navázat v Karviné. Ta je venku jejich následujícím soupeřem a také usiluje o záchranu. “Bude to těžký zápas. S těmi soupeři ze spodku tabulky jsou všechny hodně nevyzpytatelné. Rozhodně se chceme vyvarovat nějakého zaváhání. Budeme se snažit hrát tak, jako s Frýdkem, abychom znovu zvítězili,“ dodal na závěr Jiří Polák.