ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Slavia Praha - Třebíč (sobota 15:00) | JUNIOŘI: Poruba - Přerov 2:3 | DOROST: Přerov - Hvězda Praha 4:1

Kluci mě přijali skvěle, hlásí posila Daniel Král. Nerozhodila jej ani kuriozita s dresy

Kluci mě přijali skvěle, hlásí posila Daniel Král. Nerozhodila jej ani kuriozita s dresy
P e l h ř i m o v – S Přerovem neabsolvoval ani jeden trénink. Šel rovnou do zápasu, nové spoluhráče poznal těsně před ním v kabině. Proti Jihlavě vytáhl Daniel Král bezmála třicet zákroků a v prvním moravském angažmá kariéry začal vítězně. I za netradičních podmínek. Na stadionu, který si pamatuje ještě jako obránce, a v dresu, který nebyl jeho.

„Věděl jsem, že Přerov je super klub. Jsem rád, že jsem dostal příležitost si za něj zachytat,“ říká kmenový hráč extraligového Liberce. Na Hanou má ze severu Čech vyřízené střídavé starty do konce sezony. Zubři jsou třetím celkem, za který zasáhl do Chance ligy. Předtím hájil branku Benátek nad Jizerou a Litoměřic.

„Byl jsem lehce nervózní. Z celého týmu jsem znal jenom trochu pana Sklenáře (Jiřího Sklenáře – trenéra brankářů a videokouče, pozn. red.) a Postyho. Kluci mě ale přijali skvěle, pomohli mi a děkuju jim za to,“ svěřuje se devatenáctiletý Král. Seznámení na tréninku nestihl. „Střídavé starty se upekly rychle. Z Liberce jsem jel rovnou do Pelhřimova na zápas, s klukama jsem se potkal až v šatně před zápasem. Bylo to trošku hektické,“ přibližuje.

Pelhřimovský stadion zná z dětských let. „Začínal jsem v Chotěboři, odkud je to do Pelhřimova kousek. Naposledy jsem tam hrál snad jako obránce na malé hřiště. Sice je to už poměrně dlouho, ale hned se mi to vybavilo. Na první ligu je to zvláštní stadion, nebylo tam moc lidí,“ popisuje.

Důležité oslabení a otřepaná fráze

Netrvalo dlouho a při prvním startu v modrožlutém dresu získal potřebnou jistotu. „Jihlava nehrála vůbec špatně. Měla celkem dost střel, takže jsem se rychle dostal do zápasu. Pak už jsem si byl celkem jistý, kluci navíc zblokovali spoustu puků a v obraně mi hodně pomohli,“ komentuje juniorský reprezentant.

Nejtěžší pasáž zápasu zažil ve druhé třetině. Dukla srovnala skóre a poté dostala možnost otočit ho ve dvojnásobné přesilovce. „Bylo důležité, že jsme ji ubránili. Kdyby nám soupeř odskočil, asi by byl na koni. Říká se, že když neproměníte přesilovku pět na tři, nemůžete vyhrát. V sobotu se to potvrdilo,“ připomíná Král. „Do třetí třetiny jsme si pak řekli, že dáme rychlý gól v přesilovce. To se povedlo a pak už jsme utkání dotáhli do zdárného konce,“ pochvaluje si rodák z Havlíčkova Brodu, který zastavil i velké šance unikajících jihlavských útočníků Chlubny a Handla.

K výhře 2:1 pomohl navzdory nezvyklé situaci. Utkání odchytal se zalepenou jmenovkou a dresem číslo 34. Ten přitom běžně nosí jeho parťák Michal Postava. „Kluci mi prý zapomněli dovézt brankářský dres. Zkoušel jsem si hráčský, ale nemohl jsem ho přetáhnout nahoru přes rukávy. Tak mi půjčili dres od Postyho, za což mu děkuju. Sám musel být na střídačce v malém hráčském dresu,“ prozrazuje Daniel Král. „Něco takového jsem v kariéře ještě nezažil,“ přiznává s úsměvem novic v týmu Zubrů.