PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Každý odváděl stoprocentní práci, Poruba neměla kudy jít, podotkl Radek Číp

Každý odváděl stoprocentní práci, Poruba neměla kudy jít, podotkl Radek Číp
P ř e r o v – Na nějaký čas poslední utkání za přítomnosti diváků hostily v sobotním kole Chance ligy české stadiony, a to včetně přerovské MEO Arény. Na jejím kluzišti se domácí Zubři postavili proti ambicióznímu celku z Poruby a po konzistentním výkonu na jednu z nejnabitějších soupisek v lize vyzráli poměrem 3:0. Utkání hodnotil dvoubodový Radek Číp.

Celek Poruby byl před sezonou vyzdvihován do role největšího vyzyvatele Kladna a dle soupisky patří k favoritům soutěže. Pro sobotní duel jej favorizovali i bookmakeři, obraz hry byl ale ve skutečnosti jiný. „Chtěl bych vyzdvihnout každého hráče, od prvního do posledního jsme podali výborný výkon. Plnili jsme si, co jsme měli, a ukázali, že jsme strašně těžký soupeř. Kór doma," pochvaloval si Radek Číp.

„Věděli jsme, že je Poruba nabitá a že je první, na což jsme se i připravili. Drželi jsme si ale naši hru a troufnu si říct, že jsme soupeře vůbec k ničemu nepustili. Každý odváděl stoprocentní práci a hosté neměli kudy jít,“ hodnotil přerovský forvard s číslem 7 na dresu.

Defenzíva fungovala na jedničku, stejně jako brankář Ondřej Kacetl, který si do statistik v dresu Přerova zapsal první nulu. „Káca podal absolutně výborný výkon. Byl v naprosté jistotě a já bych ho mohl jenom vychválit do nebes,“ těšilo křídelníka druhé útočné formace. „Ještě jednou ale musím pochválit taky obránce a útočníky, kteří blokovali střely a pomohli Kacimu udržet čisté konto. Skvělá práce vzadu, i vepředu.“

Osmadvacetiletý pravák, který do Přerova před rokem přinesl zkušenosti z mezinárodní EBEL, se sám v letošní sezoně podepsal už pod dvě branky a jednu asistenci. Bilanci 1+1 si odnesl právě ze zápasu s Porubou. „U prvního gólu jsme rychle otočili hru. Darek Hejcman mi to hodil a já jsem nejdřív myslel, že zkusím vystřelit. Pak jsem ale viděl, že Hajši (Kamil Hajšman) tam krásně najel do středu, tak jsem mu to posunul a on to vyřešil mezi nohy,“ popisoval, co se dělo na ledě v osmé minutě.

V polovině utkání se pak rodák z Havířova postaral o třetí branku, jíž uzavřel skóre večera. „Bylo tam signalizované vyloučení, tak tuším, že jsme je tak minutu tlačili v šesti. Já jsem se snažil hlavně být před brankou, zkusit clonit a případně něco dorážet. Nakonec to tam Deny (Daniel Indrák) hodil na střed a došlo to až ke mně, tak jsem se snažil co nejrychleji střílet. Vyšlo to,“ neskrýval radost.

Hokej dnes je jiný, než byl včera, a je jiný, než bude zítra. A to doslova. Zubři si totiž hlasité fanouškovské podpory proti Porubě na nějakou dobu užili naposledy. „Chtěl bych jim za celý tým moc poděkovat, byli hodně slyšet a my je prostě potřebujeme. Jsou to naši úžasní fanoušci a bez nich to nebude ono,“ mísila se v Čípovi radost z výhry s uvědoměním si nadcházející budoucnosti. „Hokej je sport o divácích, je to strašná škoda,“ dodal.

Další zápas s Vrchlabím, který Zubry v rámci dohrávky prvního kola čeká už v pondělí, bude tedy na tribunách velkým kontrastem. „Musíme to přijmout, nedá se nic dělat. Z hokejového úhlu pohledu čekám od Vrchlabí podobný duel jako s Kolínem. Budou hodně dotěrní, nepříjemní a budou se snažit všechno dohrávat. Pokud ale budeme hrát tak, jako proti Porubě, tak se toho zápasu nebojím,“ uzavřel Radek Číp.