ONLINE >>> HC ZUBR Přerov - Berani Zlín 1:4

Kapitán Zubrů Tomáš Sýkora vtipkuje: Lukáš Chmelíř mi poslal životní žabičku

Kapitán Zubrů Tomáš Sýkora vtipkuje: Lukáš Chmelíř mi poslal životní žabičku
P ř e r o v – Sedmačtyřicet. Přesně tolik kol už má druhá nejvyšší česká soutěž za sebou, přičemž to poslední zůstane přerovským hokejistům v paměti ještě dlouho. Středeční večer ve vyprodané MEO Aréně patřil souboji Zubrů s kladenskými Rytíři, za které nastoupil hvězdný Jaromír Jágr. Nejenže Zubři v bitvě s Kladnem vítězili i počtvrté v této sezoně, ziskem dalších tří bodů si navíc zajistili účast v play-off! O dojmy z nevšedního utkání se podělil Tomáš Sýkora.

Přerovský celek se Kladno chystal skolit počtvrté v sezoně. „Byl to pěkný zápas. Už od rozbruslení byl plný stadion, takže i atmosféra byla vynikající. Samozřejmě pod takovou kulisou se výkony všech zúčastněných zvedají. Celkově si myslím, že to zápas měl své kvality, i když nepadlo moc gólů,“ hodnotil kapitán Zubrů komplexně.

Úvodní minuty hokeje nabídly poměrně opatrnou hru, ne však zcela defenzívně laděnou. „Bylo to dost bojovné, nebyly nějaké extra šance a myslím, že oba dva týmy hrály zodpovědně v obraně, byly připraveny velice dobře a nedaly si ani metr ledu navíc. Ta první třetina byla taková nahoru dolů bez šancí,“ komentoval Tomáš Sýkora.

On sám se stal jedním ze tří střelců večera, když právě v první periodě otevíral skóre po rychle sehrané situaci ze 14. minuty. Obránce Chmelíř vybídl kapitána do úniku a ten se proti brankáři Kloučkovi nemýlil. „Lukáš Chmelíř…to mě maximálně překvapilo, byla to jeho životní žabička přes dva Kladeňáky mezi beky,“ chválil spoluhráče pobaveně. „Našel mě tam naštěstí rozjetého, takže jsem k bráně nějak doklouzal a trefil to. Ale teda klobouk dolů před Lukášem, jak mě našel. Spadlo mi to přesně na hůl, takže opravdu životní žabička jeho. Ten mě zabije,“ dodal se smíchem. Dobrou náladu po důležitém vítězství majitel jednoho extraligového titulu zkrátka nemohl skrývat.

Zubři se v zápase prosadili dvakrát a pokaždé úprkem za obranu soupeře. K dispozici však měli i dlouhou přesilovku pěti proti třem. „Neprosadili jsme se, protože jsme dřeváci. Jak Rada Pala netrefil branku, tak já jsem tam měl hned dvě možnosti. Jednou mi to šlo po ledě, úplně nesmyslně mi to nesedlo a podruhé už vůbec,“ přiznal. „Byla to škoda, mohlo se to zlomit definitivně na naši stranu, v závěru jsme se ještě báli.“

„Že ty brejkové situace vyšly, bylo tím, že Kladno se do nás muselo tlačit a my jsme to dost dobře vyhazovali z pytle ven. Prochy (Milan Procházka) takto prohodil dva hráče od mantinelu, Šlahy (Jakub Šlahař) už tam šlapal z druhé strany a dal gól,“ popsal rozhodující trefu zápasu. „Pro nás byla velká výhoda, že jsme byli ve vedení, takže jsme nemuseli do útoku celý zápas tolik spěchat. Hokej jsme samozřejmě chtěli hrát pořád, ale ta iniciativa nebyla na nás. Byla na Kladně, a to nám otevíralo prostor na brejky,“ vysvětlil Tomáš Sýkora.

Přerovsko – a nejen jeho – zpráva o Jágrovu nástupu zvedla od stolu. Exkluzivní podívaná byla dlouho dopředu vyprodána a patřičně natěšeni na duel s legendou byli i hráči samotní. Sýkora však nepřipouští, že by se velikost soupeřovy ikony vrývala do psychiky domácího výběru. „V soutěžním zápase jsem ho potkal poprvé, ale hráč jako hráč. Samozřejmě respekt před Jágrovou kariérou máme, to klobouk dolů, ale na ledě mu nemůžeme nechat vůbec nic. Myslím si, že jsme to celkem zvládli. Co jsem viděl, tak moc puk neměl, hráli jsme obětavě a bojovně. Nechci říct, že jsme ho vymazali, ale příliš prostoru jsme mu taktéž nenechali,“ hodnotila spokojeně práci mužstva jeho 39letá opora.

Taktika Přerova se ukázala jako ta vítězná. Tříbodovým ziskem si zajistil účast ve vyřazovací fázi soutěže a jeho zkušený kapitán si skalpu Rytířů cení. „Určitě potěší, že hrál v této lize a v Přerově. Myslím si, že si to užili fanoušci i hráči. Nahoru šel celkově i náš výkon. Bojovnost a motivace byla maximální, navíc když se blíží konec soutěže,“ pověděl.

Závěr základní části WSM ligy přijde už za dva týdny. Nejpozději čtyřiadvacátého se pavouk play-off odkryje, a i zde existuje reálná šance, že by Středočeši na Hanou zavítali znovu. Do středních Čech nyní poputují Zubři, ne však na led Kladna nýbrž Benátek nad Jizerou, aby den poté vyzvali litoměřický Stadion. „Je to úplně nenáviděný trip,“ řekl s nadsázkou Sýkora. „Benátky ani Litoměřice nejsou náš oblíbený soupeř, těžko se s nimi hraje. Měli bychom potvrdit roli favorita, tak snad tam něco vymyslíme a doufám, že to tak bude,“ uzavřel kapitán s číslem 20.