ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (čtvrtek 18:00)

Kapitán Krisl přispěl kapkou na drese. Pomoc dětem je potřeba dvojnásob, svěřil se

Kapitán Krisl přispěl kapkou na drese. Pomoc dětem je potřeba dvojnásob, svěřil se
P ř e r o v – Když loni Chance liga zažívala O Kapku lepší hokej, oblékl za Zubry speciální dres s oranžovým rukávem a logem projektu útočník Tomáš Doležal. Letos se stejného úkolu, značícího podporu hokejového hnutí nemocným dětem s poruchami krvetvorby, zhostili v přerovském mužstvu dva obránci. První z nich byl v akci vidět ve středu proti pražské Slavii. Jiří Krisl se divákům představil v tmavé – domácí variantě dresu.

Týden dopředu se dozvěděl, že nebude hrát pouze v modrožlutém trikotu. Následně pózoval při focení s Tomášem Kudělkou, který v sobotním duelu na ledě Třebíče naskočí ve světlé – venkovní verzi speciálního dresu. „Nemám s tím sebemenší problém. Je to pro dobrou věc a jsem rád, že se takové akce pořádají,“ reagoval Krisl na to, že jako kapitán MEO se stal nositelem výjimečného oděvu s charitativní funkcí.

Jeho a Kudělkův dres půjdou do aukce, kde se budou dražit právě ve prospěch projektu O Kapku lepší hokej. „Strašně se mi to líbí. Pomoc je potřeba, pro děti dvojnásob. Četl jsem, že v prvním ročníku se vybralo více než tři sta tisíc, ve druhém ročníku dokonce přes 870 tisíc korun. Doufám, že letos se vybere ještě více peněz. Vnímám to jako super akci. Věřím, že to dětem pomůže,“ osvětlil svůj pohled na úspěšný projekt šestatřicetiletý bek.

Že do střetů se slávisty chodil i s oranžovým rukávem, neřešil. „Když vás někdo vyfotí na rozcvičce, připomene vám to, že takový dres máte. Je ale opravdu jedno, kdo ho nosí. Důležité je, aby šel vidět. Jsme rádi, že s tímto můžeme pomoci," uvedl havířovský rodák.

Neuznaný gól? Rozhodčí ztratil puk z dohledu

Oranžová barva, přítomná třeba i na omotávkách hokejek nebo v podobě stužek na oblečení realizačního týmu, přinesla Hanákům ve středu štěstí. Slavii porazili na nájezdy a doma uspěli poprvé od 5. ledna, kdy v MEO Aréně vyzráli na Benátky nad Jizerou.

„Doufali jsme, že stejně jako v Litoměřicích vyhrajeme za tři body. Co si budeme nalhávat, šance k tomu zase byly. Sice jsme zvítězili, ale jedna branka ze hry doma je pořád málo,“ přiznal jeden z nejzkušenějších Zubrů. „Na druhou stranu, určitě nám to pomůže. Každá výhra se počítá. Je sice za dva body, ale v domácím prostředí jsme ji potřebovali, stejně jako fanoušci,“ konstatoval.

Více než jeden gól ze hry Přerované vstřelili. Jejich radost v prodloužení ale zastavil rozhodčí, Kudělkovu dorážku neuznal. „Řekl mi, že kotouč ztratil z dohledu. Myslel si, že brankář ho má přikrytý. Chvilku počkal a pak zapískal, což už neovlivníme. Za mě měl trochu špatné postavení, ze střídačky jsem ten puk viděl,“ vrátil se k situaci z konce 65. minuty Jiří Krisl. „Zaplaťpánbůh, že nám to druhý bod nevzalo,“ oddechl si, že Zubři nakonec triumfovali v nájezdové loterii.