ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Sokolov 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Technika Brno 2:5 | DOROST: Přerov - Kometa Brno 3:8

Kádr je v podstatě kompletní, budeme mít zajímavé mužstvo, hlásí Vladimír Kočara

Kádr je v podstatě kompletní, budeme mít zajímavé mužstvo, hlásí Vladimír Kočara
P ř e r o v – Soupiska prvoligových hokejistů Přerova je po měsíci od kalendářního startu nové sezony slušně zaplněná. Část hráčů pokračuje z předchozího období, část se k Zubrům vrátila nebo u nich zažívá premiérové angažmá. Podle hlavního trenéra Hanáků Vladimíra Kočary je obsazení kádru prakticky dokončené. Modrožlutý dres mohou prostřednictvím střídavých startů obléknout také hráči z extraligy, na zkoušku tentokrát nepřijde ani jeden.

„Tým máme poprvé poskládaný už na startu letní přípravy. Všechny kluky, které jsme si s kolegy vyhlédli, se nám podařilo přivést. Určitě panuje spokojenost,“ zmiňuje Kočara. Herní styl, kterým by se Zubři měli v Chance lize prezentovat, měnit nechce. Se svým realizačním týmem ho pouze hodlá zdokonalovat.

„Noví hráči nám do něj zapadají. Všichni jsou to mimo jiné výborní bruslaři, takže bychom chtěli i zrychlit. Uvidíme ale, jak si všechno sedne,“ komentuje čtyřiačtyřicetiletý kouč.

V pondělí došlo ke zveřejnění informace, že v týmu Zubrů pokračují útočníci Filip Dvořák a Matěj Svoboda. Do jaké míry je kádr pro sezonu Chance ligy 2021/22 hotový?
Kádr je z devadesáti, devadesáti pěti procent kompletní. Ještě budeme moct využít kluky, kteří se nevejdou do sestav extraligových týmů Zlína a Komety Brno, s nimiž spolupracujeme. Bude na nás, jak dalece je využijeme, nebo jak budeme spokojení se současným kádrem.

Jak jste se složením kádru spokojený?
Mužstvo máme poprvé hotové už na začátku letní přípravy, určitě panuje spokojenost. V podstatě všechny kluky, které jsme si jako realizační tým vyhlédli, se nám podařilo přivést. Jsme za to rádi. Uvidíme, na co to bude stačit. Že jsme v tuto chvíli spokojení, ještě nic neznamená. Nezaručuje to, že sezona bude úspěšná.

Oproti předchozím letům potkala Zubry výraznější obměna, přibylo odchodů i příchodů. Jak se to podle vás projeví?
Na obměnu kádru jsme zvyklí. Stačí se podívat na loňskou sezonu – tým kvůli covidu nebyl poskládaný prakticky vůbec, řešili jsme spoustu střídavých startů. Cílem klubu a nás trenérů je rozvíjet hráče. Spousta kluků, co Přerovem prošla, teď působí v extralize. Řekl bych, že je to pro nás dost velká odměna. Věříme, že noví kluci minimálně nahradí ty, kteří odešli.

Přišlo celkem deset posil, jak dlouho dopředu jste je sledovali a měli je vytipované?
S některými kluky jsme mluvili už v prosinci, lednu. Ptali jsme se, jak to mají na příští rok. Některé jsme zase sledovali déle, aniž bychom je nakonec oslovili. I to je součástí naší práce. Skautovat hráče, kdo proti nám hraje, sbírat si reference. Nemůžeme čekat se založenýma rukama. Kuba Grof se stará víc o obránce, já o útočníky. Kluky sledujeme, pak se na ně vyptáváme, sondujeme. Že jsou pro nás správnou volbou, si vždycky ověříme u sestřihů jejich střídání, které pečlivě připravuje Jirka Sklenář. Kromě hry nás navíc zajímá i charakter. A také ta nejdůležitější věc – že se kluci chtějí zlepšovat, zdokonalovat. Že pro ně první liga není konečnou stanicí, ale mají cíl se během roku dostat do extraligy.

Přijdou ještě nějací hráči na zkoušku, nebo už budete pouze čekat, kdo se neuchytí v extralize?
Letos hráče na zkoušku nechceme. Vůbec. Máme tady naše juniory, jimž dáme šanci spíš, než že bychom brali někoho na try-out. Co se týče kluků z extraligy, už jsme se bavili s trenéry Zlína a Brna. Víme, které hráče bychom mohli využít.

V loňské sezoně Chance ligy nastoupilo za Zubry celkem třináct juniorů, jaké bude jejich vytížení v dalším ročníku?
Tentokrát to bude podstatně složitější. Sezona je sestupová a všechny týmy pojedou na krev. Nechceme nic podcenit. Loni jsme měli juniory s reprezentačními zkušenostmi. Standu Svozila, Martina Ryšavého, Honzu Mlčáka, Tomáše Machů, Radka Kučeříka. V následující sezoně bude počet juniorů, kteří za nás nastoupí, určitě nižší. Počítáme, že kromě Míši Postavy si základní sestavu na začátku vybojují jeden dva kluci. Doufáme, že nás někteří i překvapí. Není to ale jen o juniorech, dotáhli jsme příchody kluků z ročníků 1999 a 2000. Jako mladé hráče beru všechny do 23 let. V týmu je jich spousta a také si zaslouží náš čas a naši pozornost. Chceme je rozvíjet a vytvářet z nich novou střední generaci. Řada lidí řeší, kolik máme v týmu juniorů, ovšem my i tak pracujeme s mladým mužstvem. Myslím si, že bude zajímavé, a doufám, že fanoušky naše hra potěší. Přeji si, abychom je už od srpnových přípravných zápasů měli v hledišti. Bez nich hokej není takový, jaký by měl být.

Věkový průměr současného kádru činí 23 let, jakým herním stylem byste se chtěli v nadcházejícím soutěžním ročníku prezentovat?
Styl měnit neplánujeme, chceme navázat na předchozí dvě kompletní sezony. Je to již dva a půl roku, co jsme s Jirkou (Sklenářem – pozn. red.) u áčka, s Grofákem dva roky. Styl, co máme, se snažíme zdokonalovat. Kluci, kteří přišli, nám do něj zapadají. Všichni jsou to mimo jiné výborní bruslaři, takže bychom chtěli i zrychlit. Uvidíme ale, jak si všechno sedne. Hokej se všeobecně vyvíjí a chceme jít ruku v ruce s trendem.