ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 3:2 (PP)

K bodům v Sokolově nebylo vůbec daleko, porážka nás hodně mrzí, smutnil Jiří Polák

K bodům v Sokolově nebylo vůbec daleko, porážka nás hodně mrzí, smutnil Jiří Polák
S o k o l o v – Mise v dalekém Sokolově nebyla bohužel úspěšná, i když se Zubři na utkání co nejlépe připravovali a na cestu do Čech vyrazili s jednodenním předstihem. Velmi bojovně hrajícímu Baníku modrožlutí kladli odpor, od třetí třetiny však proti nim nestál jen soupeř. Emotivní závěr zvládl lépe Sokolov, který se tak dočkal přísunu tří bodů. V týmu Zubrů zavládlo zklamání, což přiznal po zápase obránce Jiří Polák.
Zatímco Zubři hráli těžké finále se Vsetínem a zasáhli už do prvního kola kvalifikace, sokolovský tým měl mnohem volnější program. Bez zápasu byl celkem osm dní. “Šlo to hned od začátku vidět. Soupeř byl na nás nažhavený. Má v kádru vesměs samé mladé kluky, kteří měli sil opravdu dost. My jsme ale ten počáteční tlak Sokolova dobře ustáli a podařilo se nám dát gól do šatny, což byla výhoda,“ řekl obránce Jiří Polák, který na ledě Baníku válčil už loni, ovšem v baráži za Prostějov.

Na dobrý závěr první třetiny mohl navázat úspěšný vstup do druhé „dvacky“. Jenže Goišovi scházely při střele po buly centimetry a puk rozezněl jen levou tyčku Hruškovy kasy. “To byla velká škoda, mohli jsme tím soupeře rozhodit,“ litoval Polák. Místo toho se naopak z nenápadné akce prosadil domácí vousáč Přindiš. “Úplně dobře jsem tu situaci neviděl, ale prý snad kotouč byl trochu tečovaný naším hráčem,“ povzdechl si zkušený obránce.

Odpočatý Baník byl lepším týmem, z každé pozice střílel o sto šest, ovšem Zubři díky Vojtkovi odolávali. Přežili i dvojnásobné oslabení v době, kdy už vzal osud zápasu do rukou rozhodčí Tomáš Zubzanda ze sousedních Karlových Varů. Jeho kolega Miroslav Petružálek z Mostu do utkání zasahoval jen minimálně. “Sedm vyloučených ve třetí třetině rozhodně nebylo jen kvůli faulům. Hrál v tom velkou roli i jiný faktor, který ale nechci komentovat. Ať si udělá každý obrázek sám. Nehráli jsme dostatečný čas v pěti, abychom to ustáli. Z jednoho oslabení jsme bohužel inkasovali,“ řekl Polák.

Naděje se zmenšily při sporném Sakrajdově trestu na pět minut plus do konce utkání, přesto však byli Zubři blízko vyrovnání. V poslední minutě ale Osina laxní rozehrávku domácích nepotrestal. “Byla to vyložená šance, ale Oskarovi střela moc nesedla. Chtěli jsme v Sokolově urvat body a nebylo k nim vůbec daleko. Porážka hodně mrzí, protože za námi přijela spousta fanoušků. Všichni si zaslouží velké ocenění za obětavost, že jeli takovou dálku, aby nám vyjádřili podporu.“

Jak se bude dál kvalifikace vyvíjet napoví pondělní zápas Tábora se Sokolovem. Zubry konečně čeká volno, hrát budou až ve středu na táborském kolbišti. “Samozřejmě to v Táboře bude velice těžké, protože u nás soupeř zahrál kvalitně. Musíme se však poprat o výhru, abychom dál drželi šanci na postup,“ dodal na závěr obránce Jiří Polák.