>>> ONLINE PERMANENTKY <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 259, PATRON 49 (stav k 30.6., 14:00)

Juniorka Zubrů otevře brány play-off, první překážkou bude ve čtvrtfinále Písek

Juniorka Zubrů otevře brány play-off, první překážkou bude ve čtvrtfinále Písek
P ř e r o v – Základní část REDSTONE Extraligy juniorů skončila. Přerov si ve východní skupině v konkurenci Havířova, Vsetína či Šumperka vysloužil druhé místo. Tím si zajistil účast ve čtvrtfinále play-off, ve kterém se utká s třetím týmem skupiny Západ – Pískem. První dva zápasy série hrané na tři vítězství se uskuteční v MEO Aréně. Výběr trenérů Pavla Neumana a Petra Dočkala vyjede do boje v úterý a ve středu vždy od 18:00 hodin.

Nejstarší mládežnická kategorie Zubrů si letos klade postupné cíle. První splnila, postoupila do vyřazovacích bojů. Teď před ní stojí další – projít do semifinále.

Pro čtvrtfinálové bitvy si Přerovští připravili solidní výchozí pozici. Se ziskem rovných osmdesáti bodů zakončili základní část jako druhý nejlepší celek skupiny Východ. „Čtvrtfinále začínáme doma, což jsme chtěli. Špička naší skupiny byla vyrovnaná, rozhodovaly vzájemné zápasy,“ ohlédl se za skončenou pasáží mistrovské sezony hlavní trenér juniorky Pavel Neuman.

Písek „uštkla“ Kobra a o druhé místo přišel

Jeho svěřenci mohli přitom až do posledního 36. kola pomýšlet i na vedoucí příčku. Aby na ni dosáhli, museli naplno bodovat v Šumperku. Největší konkurent z Havířova zároveň musel v řádné hrací době prohrát s Litomyšlí. „Neměli jsme to ve svých rukou, ale na zápas jsme jeli s úmyslem vyhrát ho. O možnosti poskočit na první místo jsme věděli, nicméně jsme se chtěli soustředit hlavně na sebe,“ upozornil Neuman.

Produktivitu Zubrů v základní části ovládl s 71 body Lukáš Zmeškal.

Ani jedna podmínka se nakonec nedočkala splnění. AZ s pomocí opor se zkušenostmi z Chance ligy uspěl na východě Čech 4:1. MEO naopak bez několika tahounů podlehla Mladým Drakům 0:3. Z druhé pozice tak půjde na třetího z ryze české západní skupiny. O postup mezi nejlepší čtyři si to rozdá s Pískem. Ten se do poslední chvíle držel druhý, v klíčovém duelu však nestačil na Kobru Praha 1:3 a v tabulce o stupínek klesl.

Důležitá bude aktuální forma i první utkání, tuší trenér

„Vysněného soupeře jsme neměli. Písek dal nejvíc gólů v celé soutěži (167, pozn. red.) a bude to velmi těžký protivník. Má dominantní první lajnu, spousta kluků hrála druhou ligu. Musíme se na ně pořádně připravit,“ uvědomuje si přerovský kouč. Králové spoléhají především na útočníky Jana Karbulku a Jaroslava Krýnera. Za základní část nasbírali dohromady přes 120 kanadských bodů – Karbulka 66 (30+36), Krýner 56 (29+27).

Zubří lodivod Pavel Neuman roli statistik nepřeceňuje.

Na druhou stranu ale Jihočeši také často inkasovali, soupeři jim nastříleli hned 135 branek. „To jsou ale jen statistiky, série se bude hrát na ledě,“ namítl Pavel Neuman. „Rozhodovat bude momentální forma, důležité budou také první zápasy,“ podotkl.

Program čtvrtfinále play-off HC ZUBR Přerov – IHC Králové Písek

ČF1, út 3.3.
HC ZUBR Přerov - IHC Králové Písek
18:00
ČF2, st 4.3.
HC ZUBR Přerov – IHC Králové Písek
18:00
ČF3, so 7.3.
IHC Králové Písek – HC ZUBR Přerov
18:10
ČF4, ne 8.3.
IHC Králové Písek – HC ZUBR Přerov
18:00
ČF5, st 11.3.
HC ZUBR Přerov - IHC Králové Písek
18:00