Junioři zvládli domácí turnaj skvěle, v klíčovém boji o zlato si poradili se Vsetínem

P ř e r o v – Série tradičních letních turnajů směle pokračuje dál. Druhý srpnový víkend patřil tentokrát juniorské kategorii, která také během dvou dnů naservírovala rovnou desítku zápasů. Zubři si na svém domácím kolbišti počínali úspěšně, nenašli přemožitele a v konkurenci Vsetína, Žďáru, Tábora a Kralup slavili zasloužený zisk zlata.
Všechny zápasy na turnaji se hrály na 2 x 25 minut čistého času, přičemž každá polovina byla brána a bodově hodnocena jako samostatné utkání. Za jakéhokoliv stavu se následně hrálo pětiminutové prodloužení (3 na 3), které proběhlo v celé délce bez ohledu na počet vstřelených gólů. Při remízovém stavu pak následovaly samostatné nájezdy. Za stoprocentně vítězný souboj se soupeřem tak mohl tým do tabulky získat až sedm bodů.

Přerov vkročil do turnaje velmi dobře, když v zahajovacím utkání se Žďárem nad Sázavou získal šest ze sedmi možných bodů. Proti Táboru byli následně Zubři dokonce naplno úspěšní, a když si pak poradili i s Kralupami nad Vltavou, bylo jasné, že závěr bude bitvou o celkové prvenství.

O nejcennější trofej se svěřenci trenérů Pavla Neumana a Petra Dočkala utkali se Vsetínem. Také Valaši procházeli turnajem sebevědomě a stejně jako Zubři nasadili do pomyslného finále silnou sestavu, ve které byli i hráči, kteří se snaží prosadit do A-týmu.

Vsetín k celkovému vítězství musel dotáhnout dvoubodovou ztrátu, k čemuž měl na startu druhé půle blízko, ale bojovní Zubři otočili skóre a podtrhli tak velmi dobré výsledky na domácím turnaji.

„Turnaj měl přípravný charakter. Vyzkoušeli jsme všechny hráče našeho kádru kromě těch, co jsou aktuálně zranění z předchozích zápasů. Akce splnila svůj účel, sehráli jsme různé typy zápasů. Nejnáročnější bylo na závěr utkání se Vsetínem, kde nastoupili také všichni hráči, kteří byli v přípravě A-mužstva," zhodnotil víkendové boje hlavní trenér juniorky Pavel Neuman.

Obsazení turnaje

HC ZUBR Přerov, VHK ROBE Vsetín, SKLH Žďár nad Sázavou, HK Kralupy nad Vltavou, HC Tábor

Výsledky zápasů

sobota 10.08. 09:45 HK Kralupy nad Vltavou – VHK ROBE Vsetín 2:2 / 0:2 (0:1 PP)
Branky (1. část): 5. Januška (Němec), 25. Bradáček (Fleischman) – 9. Vavřík (Pernický), 23. Kožený (Veselý)
Branky (2. část): 9. Pospíšil (Tolkačev), 13. Kožený (Vavřík, Veselý)
Branky (prodloužení): 5. Frimel (Pernický, Veselý)

sobota 10.08. 11:45 HC ZUBR Přerov – SKLH Žďár nad Sázavou 2:1 / 1:0 (0:1 PP)
Branky (1. část): 16. Zmeškal (Hanák), 17. Borot – 23. Šerejch (Malenovský)
Branky (2. část): 23. Rozsahegyi (Kuba, Šafránek)
Branky (prodloužení): 4. Malenovský (Pelikán)

sobota 10.08. 13:45 VHK ROBE Vsetín – HC Tábor 4:1 / 3:3 (1:0 SN)
Branky (1. část): 7. Vavřík (Veselý, Kožený), 9. Novosad (Frimel, Pospíšil), 15. Vavřík (Kožený, Zemánek), 24. Novosad (Frimel) – 7. Růžička (Mrázek)
Branky (2. část): 3. Zemánek (Veselý, Vavřík), 15. Tolkačev (Novosad, Frimel), 17. Pernický (Pospíšil) – 2. Knobloch (Komma), 16. Barták (Adamec), 19. Chocholoušek (Adamec, Barták)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Kožený

sobota 10.08. 15:45 SKLH Žďár nad Sázavou – HK Kralupy nad Vltavou 0:1 / 0:3 (2:1 PP)
Branky (1. část): 13. Marek (Januška)
Branky (2. část): 4. Kleveta (Štibran), 12. Litera (Klapka), 24. Soukup (Bradáček)
Branky (prodloužení): 1. Malenovský, 2. Šerejch – 5. Marek (Němec, Bradáček)

sobota 10.08. 17:45 HC Tábor – HC ZUBR Přerov 0:2 / 0:2 (0:1 SN)
Branky (1. část): 6. Mynář (Hanák, Kolařík), 19. Petr (Kuba)
Branky (2. část): 5. Fencl (Takáč, Rozsahegyi), 20. Kleiner
Branky (prodloužení): 5. Chocholoušek (Adamec) – 1. Šimanský (Kuba), rozhodující nájezd Borot

neděle 11.08. 08:30 SKLH Žďár nad Sázavou – HC Tábor 0:1 / 3:5 (1:0 SN)
Branky (1. část): 6. Barták (Štekr, Adamec)
Branky (2. část): 1. Jindra (Šerejch), 15. Pachl (Pelikán, Šerejch), 24. Bednář (Šerejch, Brož) – 5. Kadlčík (Duda), 6. Růžička (Uhlíř), 12. Adamec (Chocholoušek), 18. Uhlíř (Knobloch, Komma), 19. Barták (Uhlíř, Adamec)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Šerejch

neděle 11.08. 10:30 HK Kralupy nad Vltavou – HC ZUBR Přerov 1:3 / 0:2 (1:0 PP)
Branky (1. část): 6. Kleveta (Kočí) – 10. Petr (Gréč), 13. Petr (Mynář, Peluha), 15. Kuba (Kleiner, Moučka)
Branky (2. část): 4. Rozsahegyi (Gréč), 21. Rozsahegyi (Fencl)
Branky (prodloužení): 5. Marek

neděle 11.08. 12:30 VHK ROBE Vsetín – SKLH Žďár nad Sázavou 3:0 / 1:0 (2:0 PP)
Branky (1. část): 11. Klímek (Vavřík, Ondračka), 13. Ondračka (Vašenka, Klímek), 22. Vašenka (Ondračka)
Branky (2. část): 21. Jurek (Pospíšil)
Branky (prodloužení): 2. Pospíšil (Pernický, Frimel), 4. Kožený (Vavřík)

neděle 11.08. 14:30 HC Tábor – HK Kralupy nad Vltavou 1:1 / 0:2 (0:1 PP)
Branky (1. část): 6. Frolek (Adamec, Barták) – 12. Srbek
Branky (2. část): 8. Klapka (Němec), 23. Januška
Branky (prodloužení): 4. Fleischman (TS)

neděle 11.08. 16:30 HC ZUBR Přerov – VHK ROBE Vsetín 0:0 / 2:1 (1:0 SN)
Branky (1. část): ---
Branky (2. část): 4. Šimanský (Šabršula, Rozsahegyi), 22. Kuba (Indrák) – 1. Klímek (Vašenka)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Zmeškal