ONLINE >>> MUŽI: Č. Budějovice - Přerov (pondělí 17:30) | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk 1:5 | DOROST: Chomutov - Přerov 4:5
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Jirka Goiš! Jirka Goiš! Vousatý forvard bude dál bojovat v Chance lize za Přerov

Jirka Goiš! Jirka Goiš! Vousatý forvard bude dál bojovat v Chance lize za Přerov
P ř e r o v – Z Jiřího Goiše se stala stálice přerovské sestavy. V dresu Zubrů se dosud objevil už v deseti sezonách, z toho v osmi po sobě jdoucích. Během příštího ročníku Chance ligy přidá další starty, v okresním městě na řece Bečvě zůstává.

Uplynulá sezona vynesla sympatickému vousáči 23 kanadských bodů, které za Přerov zaznamenal ve 44 střetnutích prvoligové základní části. Soupeřům nastřílel devět branek a na dalších čtrnáct přihrál. Bodoval tak méně často než ročník předtím (27 bodů v základní části, jeden v play-off – pozn. red.), to se však nemusel potýkat s dlouhodobějším zraněním. Loni v závěru druhé dekády října ho utrpěl při zápase v Jihlavě, Zubrům pak chyběl až do začátku prosince.

„Bylo to mé první dlouhodobější zranění a dost mě ovlivnilo. Cítil jsem se dobře fyzicky, v lajně nám to šlapalo a pak jsem z toho vypadl,“ připustil zlínský odchovanec. Návrat z marodky poté podle svých slov uspěchal. „Sezona už nebyla tak dobrá, jako z mé strany mohla být.“

Do kolotoče Chance ligy, který se opět roztočí v září, se nezříká větší zodpovědnosti. „Tým se postupně obměňuje. Budu rád, když mi v něm trenéři dají nějakou větší roli. Budu se snažit splnit, co po mně budou chtít,“ ujistil útočník a kmenový hráč Přerovanů.

První utkání za MEO zapsal Jiří Goiš v sezoně 2008/09. Od té doby postupně přerovským fanouškům přirostl k srdci a patří k nejsympatičtějším hráčům mužstva. „Nad ničím jiným jsem nepřemýšlel. Po sezoně jsme sedli s Hanym (sportovním manažerem Zubrů – pozn. red.), zájem ze strany klubu byl, takže nebylo co řešit,“ řekl devětadvacetiletý bojovník o nadcházející kapitole své kariéry.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
ČEZ Motor České Budějovice
HC ZUBR Přerov