ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Poruba - Přerov 1:2 (SN) | JUNIOŘI: Třinec - Přerov 6:4 | DOROST: Přerov - Olomouc 3:0

Jiří Osina: V Hodoníně musíš dřít a být disciplinovaný

Jiří Osina: V Hodoníně musíš dřít a být disciplinovaný
H o d o n í n – Po dvou odehraných zápasech mají přerovští Zubři na svém kontě tři bodíky. O tom, že po výhře nad Valmezem další prozatím nezískají, rozhodli hodonínští Drtiči. Ti byli posledním týmem, kterému ještě zbýval vstup do ligy. A premiéra v soutěži vyšla ambicióznímu soupeři z jihu Moravy na výbornou. Přerovští Zubři však znovu bojovali statečně, ale tentokrát neměli tolik potřebného štěstí v koncovce. Duel dvou favorizovaných týmů také na straně Zubrů ovlivnila řada zbytečných faulů. “Tady v Hodoníně musí tým hrát poctivě od první do poslední minuty. Musíš dřít a být po celý zápas disciplinovaný,“ říká obránce Jiří Osina.
Hrací plocha hodonínského zimního stadionu TEZA zůstává pro přerovské hokejisty i nadále zakletá. Prolomení nezdarů na jihu Moravy se ani tentokrát nekonalo. “Hodně jsme se na toto utkání připravovali, protože pro Hodonín to byl vlastně první zápas sezóny,“ zahájil krátké povídání obránce Jiří Osina. Drtiči jsou v bouřlivém domácím prostředí už hodně známí svojí tvrdou útočnou hrou, zejména tedy na začátku utkání. Stoprocentní nástup a nepříjemné ostřelování branky ze všech možných pozic - stejnou taktiku nasadili i do včerejšího boje. Tentokrát ale mnoho nechybělo a první třetina mohla skončit bez branek. Bohužel se tak ale nestalo, tři minuty před jejím koncem dostali Zubři nešťastný gól. “Tam jsme se s Banánem špatně dohodli, kdo půjde za brankou na puk a domácím tak vznikla velká šance, kterou využili,“ komentuje Osina první změnu skóre.

Ty další pak přišly na řadu ve druhé části a Drtiči po využitých přesilovkách utekli už na 3:0. “Řekl bych, že jsme se dnes hodně vyfaulovali. Musíme být mnohem více disciplinovaní,“ má jasno přerovský bek. Ani za tak nepříznivého stavu však Přerov zbraně nesložil a během výhody jednoho hráče v poli také skóroval. Přesné trefy při těchto situacích byly hned dvě a ze stavu 3:0 to bylo rázem 3:2.“Je to škoda, že jsme neudělali ještě jeden krůček k tomu vyrovnání. Pak už nám domácí znovu odskočili a už se s tím nedalo nic dělat. To nás všechny hodně mrzí,“ pověděl Osina dost smutným tónem.

Ani velká bojovnost Zubrů nakonec ke kýženému úspěchu nestačila. Při sledování některých momentů se možná přerovským fanouškům vrátily vzpomínky na loňské třetí semifinále. I tehdy byl Hodonín chvílemi pod velkým tlakem, ale Zubři jej ke vstřelení branek nedokázali využít. “Tady v Hodoníně musí tým hrát poctivě od první do poslední minuty. Musíš dřít a být po celý zápas disciplinovaný. Jinak tady prostě vyhrát nejde,“ dodává obránce Jiří Osina.

Čtvrtý gól Hodonína? Byl ze zcela jasného ofsajdu, zlobil se trenér Lubomír Oslizlo

K našemu redakčnímu mikrofonu jsme si také po utkání pochopitelně pozvali i hlavního trenéra Zubrů Lubomíra Oslizla. Na něj jsme však museli několik minut čekat, jelikož rozmluva v kabině se poněkud protáhla. “Zrovna jsem v kabině klukům říkal, my přijedeme do Hodonína a hrajeme tady třetinu a půl tak nějak bojácně. Čekáme, s čím soupeř na nás vyrukuje a poskytneme mu dost prostoru pro kombinaci,“ rozpovídal se. Zatímco doma s Valašským Meziříčím to Zubrům do branky padalo, v Hodoníně tentokrát nikoliv. Přerovské střelce během zápasu hodně trápil brankář Tuček. “I když jsme prohrávali, tak jsme si vypracovali poměrně dost gólovek a ty se prostě v utkání s takovým soupeřem musí dávat,“ ví zkušený kouč.

Za stavu 3:2 si fanoušci Zubrů přáli vidět vyrovnání, jenže udeřilo na druhé straně. Přerov šance neproměnil a soupeř po chvilce trestal. Byl ale čtvrtý gól Drtičů vůbec regulérní? “K vyrovnání jsme měli blízko, soupeře jsme tlačili, ale čtvrtý gól Hodonína byl ze zcela jasného ofsajdu. Já se nikdy moc na rozhodčí nevymlouvám, ale ten více než metrový ofsajd čároví moc dobře viděli,“ zlobil se Oslizlo, který stál poblíž modré čáry.

Po dvou zápasech tak mají přerovští hokejisté na kontě dva body. Domácí vysokou výhru nad Valmezem vystřídala porážka 2:6 v Hodoníně. “Na to, že jsme dokonce sahali po remíze, je ten výsledek pro nás až moc krutý. Soupeře jsme chvílemi mačkali až začínal mít trochu problémy s rozehrávkou. Ten závěr se nám ale bohužel zvrtnul. V takový těžkých zápasech se musíme vyvarovat nějakých zbytečných vyloučení,“ uzavřel hodnocení duelu v Hodoníně hlavní trenér Zubrů Lubomír Oslizlo.