ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Šumperk - Přerov (středa 18:00) | JUNIOŘI: Přerov - Chrudim (pátek 18:00) | DOROST: Přerov - Zlín (čtvrtek 18:00)

Jiří Osina: Od druhé třetiny už jsme utkání dostali pod kontrolu, s body jsme spokojeni

Jiří Osina: Od druhé třetiny už jsme utkání dostali pod kontrolu, s body jsme spokojeni
N o v ý   J i č í n – Hokejoví Zubři už mají všechna venkovní střetnutí základní části za sebou a malou sérii na soupeřových hřištích zvládli skvěle. Po Orlové totiž všechny tři body uzmuli také na ledě Nového Jičína. Na cestu za pátým vítězstvím v řadě vyšli už v první části, ale rozhodující kroky učinili až během té druhé. Ta byla klíčová i podle obránce Jiřího Osiny, který utkání krátce zhodnotil do mikrofonu.
Pro Nový Jičín byl středeční duel již rozlučkovým na domácím ledě. Z deváté příčky nemůže nahoru ani dolů a sezónu završí o víkendu. “To byl trošku důvod toho, že jsme pořádně nevěděli, co máme od zápasu čekat. O ten odpolední čas ani tolik nešlo. Nový Jičín hrál uvolněně, takže o to víc jsme vůbec nic nemohli podcenit. Žádný zápas není dopředu vyhraný,“ prozradil po závěrečném klaksonu obránce Jiří Osina.

Z tradiční nepříjemné hry ale domácí nijak neslevili a Přerov musel na vítězství vynaložit hodně sil. Skóre po první části bylo dokonce vyrovnané. “V té první třetině jsme dělali chyby, ale naštěstí jsme se z nich do dalšího průběhu poučili. Myslím si, že potom už jsme to utkání dostali pod kontrolu a výsledkem toho jsou tři body, se kterými jsme samozřejmě velmi spokojení,“ liboval si Osina.

Na nepříjemnou situaci okolo útočníka Jiřího Goiše už pochopitelně reagoval smutněji. V polovině zápasu důrazný forvard opustil led se zraněným ramenem. “Je to velmi platný hráč, který se výborně dokáže udržet na puku. Potvrzuje to celou sezónu a je to obrovská škoda, že nám teď v té nejdůležitější části bude chybět. Byl to takový faul – nefaul, ale mantinel neuhne.“

Tři bodíky z Nového Jičína byly jasným cílem, který se podařilo splnit. Proto mají Zubři dál nakročeno do první čtyřky. Jak na to budou reagovat Valaši, jenž se představí na půdě Jestřábů? “Myslím si, že Prostějov nebude chtít doma jen tak prohrát. Rýsuje se nám na čtvrtfinále právě asi Vsetín a to jeho bouřlivé publikum bývá šestým hráčem. Proto by bylo určitě pohodlnější začínat doma,“ má Osina jasno.

Finiš základní části obstará sobotní zápas 44. kola. Přerov v něm doma přivítá Valašské Meziříčí, které má znovu po roce záchranářské starosti. “Valmez už asi bude hrát baráž, ale to neznamená, že se jeho tým u nás předvede jako nějaká skupina nazdárků. V předešlých zápasech jsme s ním navíc neuhráli téměř nic. Ať už tabulka bude vypadat jakkoliv, byla by to velmi špatné, kdybychom doma zaváhali. Je potřeba se před play-off dostat do pohody,“ dodal s vážností na závěr obránce Jiří Osina.

pozn. redakce: Rozhovor s Jiřím Osinou vznikl po utkání v Novém Jičíně, kdy ještě nebyly známy ostatní výsledky středečního kola. Porážka Vsetína v Prostějově posunula Zubry na čtvrté místo a Valašské Meziříčí má již jistou baráž o udržení.