ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov 1:2 | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 1:2 | DOROST: Havlíčkův Brod - Přerov 5:8

Jiří Osina: Na první mistrák chceme být dobře připravení

Jiří Osina: Na první mistrák chceme být dobře připravení
P ř e r o v – Čas se do začátku východní skupiny druhé ligy krátí a všem týmům už zůstávají v plánu poslední přípravná utkání. Týmu Zubrů do startu soutěže zbývá odehrát už jen dva zápasy se Vsetínem a poté oběma nohama skočí do bojů o body. Testování před vstupem do sezóny tedy již vrcholí, proto vám nyní přinášíme rozhovor s obráncem Jiřím Osinou, který po ročním angažmá v Prostějově bude opět Zubrem. Ohlédli jsme se s ním za obdobím měsíce srpna a začátku září, ale udělali také pohled do budoucna na pozměněný a atraktivnější systém druhé ligy.
Obránce Jiří Osina bude staronovou postavou přerovského týmu. Vloni byl členem kádru konkurenčních Jestřábů, ale rozhodl se pro návrat. “Prostějov mě loni seriózně oslovil a z hlediska motivace jsem si řekl, že to zkusím. Po sezóně jsem ale díky různým okolnostem zvolil cestu zpět. Jednak kvůli rodině, práci a také díky tomu, že Přerov je pro mě s dojížděním velmi dobře dostupný,“ uvedl osmadvacetiletý zadák, který se kromě civilního zaměstnání ještě věnuje v Kroměříži tréninkům mladých hokejistů.

Jeho přesun k Zubrům byl avizován již během července a s týmem absolvoval výraznou část zápasové přípravy. V sestavě chyběl jen při střetnutí v Hodoníně. “Myslím si, že se nám mančaft rýsuje velmi dobře. Příležitost dostali hodně i mladí hráči, což je podle mě správný krok. Rozhodně si ten seniorský hokej musí osahat a sbírat zkušenosti. Zatím střídáme výhry a porážky, ale všichni trénujeme naplno, protože chceme být na první mistrák dobře připravení,“ pověděl Osina.

Do začátku soutěže už Přerovu zbývají jen dva testy. Prověří jej Vsetín a již za necelé dva týdny pak přijde na řadu v Havířově první ligové kolo. “Z každého zápasu si musíme vzít nějaké ponaučení. Je jedno, jestli je vyhraný nebo prohraný. Tímto způsobem se můžeme dál zlepšovat a já věřím, že když budeme táhnout za jeden provaz a hrát jako správný mančaft, tak se nám bude v sezóně dařit,“ měl jasno zkušený obránce.

I v nové sezóně budou Zubři pomýšlet na nejvyšší mety. Hlavním cílem bude si co nejdříve zajistit účast v play-off. Samozřejmě z co nejlepší pozice. “Do budoucna je potřeba se dívat trochu s pokorou. Bude důležité zachytit začátek sezóny a hrát poctivě každý zápas. Určitě by bylo fajn, kdybychom skončili nejhůře čtvrtí. Začínali bychom play-off doma a v něm se může stát cokoliv.“

Dalším z cílů bude bavit fanoušky pěkným hokejem. Vždyť druhá liga má letos mnohem atraktivnější model, který po nastoupení Karviné zůstane v platnosti. Větší počet derby s Prostějovem se všem jistě bude líbit. “Čeká nás spousta kvalitních zápasů, které všechny donutí hrát poctivě. Diváci se určitě mají na co těšit. Já osobně považuji změny v lize za velmi dobrý krok,“ říká Osina.

Nedočkaví fanoušci už určitě pokukují po kalendáři a odpočítávají dny do začátku druholigové soutěže. Vše vypukne v sobotu 22. září na ledě Havířova a ve středu pak Zubři přivítají Nový Jičín. “Všichni si přejeme, aby nás podporovali neustále v dobrých i horších časech. Správný fanoušek se pozná podle toho, že nás podpoří a bude nám držet palce i v nepohodě,“ dodal na závěr Jiří Osina.