ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Znojmo (středa 17:30) | JUNIOŘI: Zlín - Přerov (čtvrtek 18:00) | DOROST: Přerov - Kometa Brno (čtvrtek 18:00)

Jiří Goiš: Gól nám vždycky dodá krev do žil, musíme si pohlídat fauly i střídání

Jiří Goiš: Gól nám vždycky dodá krev do žil, musíme si pohlídat fauly i střídání
F r ý d e k - M í s t e k – Musejí čelit nejen soupeři, ale i zraněním a nemocem. Přerovští hokejisté se ale semkli a první zápas předkola play-off proti Frýdku-Místku zvládli. Na ledě rysů se dvakrát prosadil Jiří Goiš, který se posunul na křídlo druhého útoku. Díky se tomu vrátil do přesilovek a jednu z nich využil. Početní výhody hrály v hale Polárka klíčovou roli. Služebně nejstarší člen týmu Zubrů připomíná jejich důležitost. Zároveň říká, že se MEO musí vyvarovat nedovolených zákroků, které ho naposledy stály síly především v prostřední dvacetiminutovce.

Hanáci do pátečního zápasu nevstoupili dobře – už ve druhé minutě inkasovali. „Mohlo to být tím, že jsme byli pod tíhou posledních výsledků a tíhou okamžiku. Dostali jsme blbý gól z přečíslení. Důležité pak bylo, že se nám povedlo relativně brzy vyrovnat a hned vzápětí jsme využili přesilovku,“ komentuje Goiš podstatné momenty první třetiny. „Trochu nás to uklidnilo, když se nám podaří dát branku, obrázek naší hry se rapidně změní. Vždycky nám to dodá krev do žil, zápas jsme pak měli více méně pod kontrolou,“ doplňuje.

Přerov se dokázal popasovat s početnou marodkou. Ve Frýdku mu chyběl lídr produktivity David Březina, nejčastěji bodující obránce Robert Černý nebo Jakub Svoboda, pro změnu nejlepší Zubr ve statistice plus mínus. „Jeli jsme tam trošku s obavami, že hodně kluků vypadlo. Pořád jsme ale tým, když někdo chybí, jiný jej musí zastoupit. Mladí kluci hráli výborně, borce se nám podařilo nějak nahradit. Věřím, že se co nejdříve dají do pořádku, aby mohli také hrát,“ uvádí Goiš k citelným absencím, s nimiž se Zubři potýkají od konce základní části.

Na neděli se musíme co nejlépe připravit

Třiatřicetiletý útočník se postaral o první dvě přerovské trefy. Nejprve ve čtrnácté minutě srovnal po dobrém napadání a nahrávce juniora Hradila zpoza brány. „Odvedl výbornou práci, gól byla jeho zásluha,“ chválí devatenáctiletého spoluhráče, který pak ve druhé části zaznamenal premiérový gól na seniorské úrovni. Ještě předtím ale sám využil přesilovku a zajistil MEO vedení. „Oko poslal žabičku přes tři hokejky a Dvořka střílel, ke mně se to potom odrazilo. Byla tam ale spousta dalších střel, které mohly skončit gólem. Snad to bude fungovat dál a přesilovkami si ještě pomůžeme,“ přeje si zlínský rodák. „Je důležité, když aspoň jednu přesilovku proměníte a máte v zápase gól navíc,“ zdůrazňuje.

Zubři se však musejí vyvarovat faulů, ve druhé třetině měli celou sérii vyloučení. Frýdku tím nabídli příležitosti na návrat do utkání. „Vyjma začátku to byl jediný moment zápasu, kdy jsme je pustili do hry. Vedli jsme 3:1, hráli jsme u nich v pásmu, ale oslabeními jsme si to zkomplikovali. Frýdek jednu přesilovku proměnil a bylo to zase o gól,“ uvědomuje si Goiš. „Měli jsme tam špatná střídání, musíme si to pohlídat, stejně jako útočné fauly. Nesmíme soupeře pouštět do přesilovek, aby měl co nejméně šancí vstřelit branku,“ nabádá.

Osmifinálová série se nyní stěhuje do Přerova. Modrožlutí mohou v neděli před domácím publikem postoupit do čtvrtfinále. „Frýdku půjde o všechno. Hrají dobře z obrany, špatně se proti nim prosazuje. Dvakrát jsme s nimi doma prohráli, víme, jak hrají. Musíme se co nejlépe připravit a pokusit se to urvat,“ konstatuje dvougólový střelec z Polárky Jiří Goiš.