ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Havířov - Přerov 3:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | DOROST: Poruba - Přerov (úterý 18:00)

Ještě jsem letos žádný gól nedal, takže to pro mě byla úleva, přiznal Jan Václavek

Ještě jsem letos žádný gól nedal, takže to pro mě byla úleva, přiznal Jan Václavek
H a v í ř o v – Tento týden byl ve znamení druhých vzájemných utkání, po Vsetínu se totiž Zubři v rámci přípravy znovu střetli také s Havířovem. Hodně mladá přerovská sestava si počínala velmi dobře. Mezi střelce se v utkání, které zůstalo kuriózně nedohráno, zapsal i osmnáctiletý útočník Jan Václavek.
Opory dostaly volno, mládí se pustilo boje. Proti Havířovu nasadili Zubři tři pětky. “Myslím si, že i když chyběli naši klíčoví hráči a tým byl hodně omlazený, tak jsme podali celkem dobrý výkon. Škoda ale byla toho závěru, že se utkání nedohrálo,“ zahájil hodnocení jeden z mladíků, útočník Jan Václavek.

Mladé pušky si vůbec nevedly špatně. Byl to právě zlínský forvard, kdo načal brankový účet. “Gól byl pro mě trochu takovou úlevou. Ještě jsem letos v několika zápasech žádný nedal, takže jsem byl i rád. Měl jsem tam dobrý prostor na střelbu, takže jsem nic velkého nevymýšlel, rychle to zkusil a spadlo to tam,“ popisoval Václavek.

Zanedlouho už ale skóre vypadalo jinak. AZ otočil a krátce po startu druhého dějství vedl už 3:1. “Soupeř si vytvářel větší tlak a měl více gólových situací. Musím se přiznat, že u jednoho gólu byla i má chyba. Naštěstí jsme se pak ale z toho dostali a dokázali jsme zápas srovnat,“ řekl hráč s číslem 16 na dresu.

Vyrovnání potěšilo. Ve Vsetíně tým Zubrů skóre otočil a v Havířově tentokrát dotáhl manko o dvou gólech. “Havířov hraje hodně silový hokej, takže jsme toho měli dost. Obzvlášť, když jsme byli jen ve třech pětkách. To srovnání na 3:3 bylo pro nás hodně povzbuzující,“ potvrdil.

Třetí část slibovala drama, jenže to se nekonalo. Při jedné ze šancí Zubrů brankář Šimeček posunul svoji klec a poškodil gumový kolík, který ji ukotvuje do ledu. Provizorní řešení se záhy ukázalo jako neúčinné, proto došlo na penalty. “Doufal jsem, že když ten kolík omotali páskou, tak to vydrží, ale bohužel asi za deset vteřin jsme při další šanci bránu vyvalili znovu a pak už opravdu nezbývalo nic jiného, než ty nájezdy,“ usmíval se Václavek nad velmi kuriózním momentem.

Příprava Zubrů už se tak přiblížila k jubilejnímu desátému klání. To odehraje přerovský tým příští úterý ve frýdecké hale Polárce. “Trenéři teď chtěli vidět pospolu ještě nějaké hráče, takže sestava určitě bude zase jiná. Je to sice stále příprava, ale i v ní chceme každý zápas vyhrát,“ dodal útočník Jan Václavek.