ONLINE >>>

Jeden za všechny, všichni za jednoho! „Mušketýr“ Moučka pokračuje v Přerově

Jeden za všechny, všichni za jednoho! „Mušketýr“ Moučka pokračuje v Přerově
P ř e r o v – Jeho tvář připomíná vzezření příslušníka někdejší gardy francouzského krále. Ve službách Přerova bude odvážný hokejový mušketýr Jaroslav Moučka působit i v příštím soutěžním ročníku. Šestadvacetiletý útočník chtěl v týmu Zubrů zůstat a klub se s ním dohodl na další spolupráci. Na přerovské soupisce se stal v pořadí devátým oficiálně potvrzeným hráčem.

Po roce stráveném v České Třebové hrající krajský přebor se Jaroslav Moučka vrátil do velkého hokeje. V Přerově loni uspěl na zkoušce a v Chance lize za Zubry v 59 zápasech nasbíral 19 kanadských bodů. Sedmkrát skóroval a dvanáctkrát u gólu asistoval. Na seniorské profesionální úrovni šlo o jeho zatím nejpovedenější vystoupení. O bod překonal své dosavadní maximum ze sezony 2016/17, kdy hájil barvy Ústí nad Labem.

Na východě Hané přidá také další sezonu. „Rozhodování bylo jednoduché. S Pavlem Hanákem jsme se z velké části dohodli už na konci minulé sezony. Nic jiného jsem prakticky neřešil,“ prozradil Moučka, který do dalšího ročníku cítí nemalé odhodlání.

I proto aktuálně zodpovědně přistupuje k letní přípravě. „Čím jsem starší, tím více si uvědomuji, že z ní pak člověk bere v sezoně. Příprava je pro mě důležitá a nemám s ní problém,“ uvedl hokejista s fešnou úpravou vousů.

Hokejově vyrůstal v Pardubicích, odkud pochází. Jeho pozornosti tak neunikla extraligová baráž, ve které Východočeši obstáli. „Je dobře, že se Pardubice zachránily, je to tradiční extraligový klub. Nedovedu si, popravdě řečeno, představit, že by hrály první ligu. Jejich záchrana je pozitivní pro celý český hokej,“ svěřil se Jaroslav Moučka.

„Jarda si loňskými výkony řekl o místo pro další sezonu. Je to univerzální hráč, který je ochotný splnit jakoukoliv roli. Navíc jeho prioritou bylo hrát za Zubry. Jsme rádi, že jsme se dohodli na smlouvě a Jarda bude v naší organizaci působit další rok,“ řekl k Moučkově pokračování v Přerově Pavel Hanák, sportovní manažer Zubrů.