ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Přerov - Warriors Brno 6:2 | DOROST: Přerov - Poruba (sobota 13:30)

Jeden mečbol Kladna už Přerov odvrátil, v pátek se pokusí sérii vrátit na Hanou

Jeden mečbol Kladna už Přerov odvrátil, v pátek se pokusí sérii vrátit na Hanou
P ř e r o v – Velmi bojovná nálada Zubrů, plný dům, skvělá kulisa a hokej, který musel bavit. Takové bylo středeční představení čtvrtfinálové dvojice Přerov – Kladno na zubřím ledě. Před čtvrtým duelem stáli hokejisté Přerova na pokraji vyřazení, to však zvládli odvrátit a srdnatým výkonem rozhodli o tom, že série bude pokračovat opět na kladenském ledě. Pátý díl čtvrtfinále play-off, v němž chtějí Hanáci svého protivníka podruhé v řadě pokořit, začíná v pátečních 18 hodin.
Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov
Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov
pátek 8.3. 18:00
ČEZ Stadion Kladno

Jágrovo Kladno si znovu klade nejvyšší cíle. Letos stojí u jeho kormidla trenérská dvojice Jindřich LidickýDavid Čermák a po základní části se Středočeši znovu mohli zařadit do TOP čtveřice týmů ligy. Vysoké ambice podložené velmi silným kádrem Rytíři zatím potvrdili ve třech ze čtyř zápasů play-off, stejně jako zbylá trojice favoritů. Stav 3:1 na zápasy z pohledu favorizovaných tak platí i v ostatních sériích. Jak se však říká, nejtěžší je na splnění poslední čtvrtý krok.

Ten jako první mohlo už ve středu udělat Kladno. Poté, co si na Hanou přivezlo dvě výhry (4:2 a 4:0), si se Zubry v úterý poradilo hned osmi góly. Přerovští hokejisté nechali na ledě vyniknout už tak velmi výrazného Tomáše Plekance (2+6) čtyřmi asistencemi, dvěma góly se pak blýskl bek Jiří Říha (3+1).

Nepovedené představení ale Zubrům dalo cennou lekci a ve středu už na ledové ploše MEO Arény vystupoval, obrazně řečeno, docela jiný tým. „Strašilo nás, že bychom znovu vypadli 4:0 na zápasy,“ uvedl po utkání kapitán Tomáš Sýkora (1+0). Parádní výkony v play-off už třetí brankou podtrhl mladík Jakub Navrátil (3+1), na jehož trefu sice nejproduktivnější Rytíř Plekanec stihl odpovědět ještě v první třetině. Po druhé třetině, která se obešla bez gólů i vyloučení, však právě lídr přerovské kabiny Sýkora rozhodl v přesilovce. Série se tedy vrací do Kladna.

Čtvrtý duel přinesl mnohem méně vyloučených, než se v sérii začínalo stávat trendem. Poprvé bylo navíc častěji faulujícím mužstvem Kladno. A že přesilovky v play-off rozhodují, je známé. Hanáci to ve středu jen potvrdili, kladenské prohřešky proti pravidlům potrestali oběma přesnými zásahy. Celkově jim početní výhody vynesly pět z dosavadních šesti gólů. Přesilovkami by si rádi pomáhali i nadále, zároveň se však sami musejí vyvarovat zbytečných nedovolených zákroků. Kladenské přesilovky totiž představují velmi vážné nebezpečí.

Kdo s koho? Osud přerovského pokusu o vrácení čtvrtfinálových bojů do MEO Arény určí páteční podvečer. Pokud byste rádi Zubry podpořili přímo v Kladně, pak je pro vás ideální možností výjezd organizovaný MEOfANS. Hlásit se můžete na diskuzním fóru MEOfANS nebo na Facebooku. Cena zájezdu je 550,- Kč. Autobus vyjíždí v 11:30 od parkoviště u pivnice Haná.