Jan Kolář: Byl to emotivní zápas s obrovským nábojem

P ř e r o v – Ani velký král všech hororů Alfred Hitchcock, by zřejmě nenapsal takový dramatický scénář jako mělo včerejší první utkání čtvrtfinálové série play off mezi Přerovem a Vsetínem. Zubři soupeře v první třetině jasně přehráli, bohužel však nevyužili ani jednu z mnoha šancí. Ve druhé části si už sice vypracovali dvoubrankový náskok, ale ten byl v doslova hororové třetí třetině bleskově pryč. Oba týmy se přetahovaly o výsledek, Vsetínu se podařilo dvakrát vyrovnat, ale velký hokejový příběh měl nakonec šťastný konec pro přerovské Zubry. Ti soupeře definitivně dorazili až v předposlední minutě normální hrací doby. Po velmi kvalitním utkání jsme se na ohlasy zeptali útočníka Jana Koláře, který vstřelil druhý gól Zubrů a v poslední vteřině pečetil výhru střelou do prázdné vsetínské branky.
Honzo, získali jste po obrovském boji první vítězství v sérii, jak jsi ten zápas viděl?
Série se Vsetínem ve čtvrtfinále play off přináší jak nám hráčům, tak určitě i všem fanouškům hodně velké vzrušení. Prostě k tomu se snad nedá nic víc dodat, všichni jsme se na ten první zápas hodně těšili. Byl hodně emotivní a měl obrovský náboj. Tak to v play off ale vždycky bývá.

V první třetině jste soupeře zasypali spoustou střel, co říkáš na tu situaci z konce 10. minuty, kdy jste se už radovali z gólu, ale ten nakonec nebyl uznán?
Já jsem byl u toho hodně blízko a celou situaci jsem viděl jednoznačně. Puk chvíli v brance byl. Potom se odrazil od zadní části a až pak dopadl před čáru. Já jsem tu situaci viděl jako jasný gól, ale samozřejmě zápas rozhodují rozhodčí a ti to neuznali. Nemůžeme si dovolit porušit disciplínu, prostě to podle rozhodčího gól nebyl, tak se nedá nic dělat.

V dalším průběhu jste se dostali do vedení 2:0, ale co se stalo ve třetí třetině? Tam jste o náskok velmi rychle přišli.
Soupeře jsme chtěli pořádně zmáčknout už v první třetině, ale v ní Vsetínu fantasticky zachytal gólman. Ani v přesilovkách se nám nedařilo. Hráli jsme jich dost, ale bohužel jsme je nevyužili. Pak jsme ve třetí třetině trošku na dvě až tři minuty polevili v koncentraci, Vsetín vyrovnal na 2:2 a my jsme ztratili vlastně těch předchozích 45 minut poctivé práce.

Dramatický závěr zápasu, který přinesl spoustu gólů se ale divákům určitě musel líbit, souhlasíš?
Já jsem měl docela dobrý pocit už zápasem a říkal jsem si, že dnes prostě musíme vyhrát. Za stavu 2:2, kdy Vsetín šel trochu do laufu jsem pořád věřil, že to dokážeme. Ten dramatický závěr určitě zápasu ještě více přidal na náboji.

Play off se rozhodně nehraje v rukavičkách a potvrdilo se to. Bylo vidět hodně tvrdých střetů a také poměrně dost vyloučení.
Tvrdé zákroky jednoznačně k play off patří. Vyloučených bylo opravdu dost, možná rozhodčí nechtěl, aby se mu zápas nějak vymknul z kontroly, tak hodně trestal. Na druhou stranu je to dobře, aby hned začátku play off nedošlo k nějakým zbytečným zraněním.

Máte jeden den odpočinku a v pátek série pokračuje na Vsetíně. Co by mohlo podle tebe rozhodnout druhý zápas na Lapači?
Pokud chceme ve druhém utkání ve Vsetíně uspět, tak musíme podat stoprocentní výkon. Musíme se podřídit velmi dobrému bránění středního pásma, bojovat o každý metr ledu. K fanouškům nic víc není třeba dodávat, určitě tam také bude výborná atmosféra, takže se všichni budeme výborně motivovat. Všichni chceme to druhé utkání ve Vsetíně zvládnout.