PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Jakub Navrátil si vybojoval první extraligové angažmá! Tým Zubrů opouští i další hráči

Jakub Navrátil si vybojoval první extraligové angažmá! Tým Zubrů opouští i další hráči
P ř e r o v – Počínaje prvním květnem se znovu rozproudí pohyb hráčů mezi kluby, které tak začnou skládat sestavy na novou sezonu 2020/2021. Výborná základní část Chance ligy v podání přerovského týmu pochopitelně neunikla pozornosti klubů z nejvyšší soutěže. Pětice Zubrů ve složení Jakub Navrátil, Jakub Kubeš, Martin Weinhold, Lukáš Klimeš a Matouš Kratochvil si tak za skvělé výkony vysloužila angažmá mezi elitou.
Útočník Jakub Navrátil míří vstříc svému prvnímu extraligovému angažmá. Dvacetiletý talent pokračoval ve výrazném progresu ze sezon minulých a byl jedním z největších ofenzivních tahounů přerovského týmu. Šestnáct branek a třicet asistencí je skvělou vizitkou. Jeho hlad po gólech dokládá i celkový počet 144 střel na bránu, který byl u Zubrů nejvyšší.

Fanoušci budou jistě dlouho vzpomínat na jeho nájezdové parády, díky kterým Přerov v lednu doma zdolal Vsetín. „88“ hodně těžila ze skvělé spolupráce s Romanem Pšurným a Tomášem Doležalem. První útok Zubrů byl postrachem pro soupeře. Na jeden zápas si Jakuba Navrátila v uplynulé sezoně vytáhl extraligový Zlín.

„Útočník Jakub Navrátil si svými výkony extraligu rozhodně zasloužil. Vybíral z nabídek hned několika klubů a svoji kariéru tím posune o krok dopředu. Je to naše výborná vizitka, že další odchovanec přerovského hokeje bude působit v nejvyšší soutěži," těší Pavla Hanáka, sportovního manažera HC ZUBR Přerov.

Obránce Jakuba Kubeše mnozí fanoušci ještě před rokem ani neznali, teď už je ale všechno jinak. Obrovitý a metrák vážící bek po příchodu z polského Jastrzebie vlétl do Chance ligy jako uragán a okamžitě se zařadil mezi přerovské opory. Opět se tak potvrdilo, že si sportovní úsek v managementu Zubrů umí s výběrem hráčů dobře poradit.

Velkou důvěru trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře splácel pravidelně výbornými výkony. Premiérová, avšak nedohraná sezona v první lize, mu vynesla bilanci devíti gólů a sedmnácti asistencí. Hned sedm tref bylo přesilovkových, v této fázi hry byl dokonce nejlepším obráncem soutěže. Odchovanec brněnské Komety bude také v extralize debutovat.


Obránce Jakub Kubeš zažil v uplynulé sezoně prvoligovou premiéru, nyní to bude premiéra extraligová.

Za klíčovou postavu zadních řad Zubrů plati i obránce Martin Weinhold. Rodák z Mostu a odchovanec pražské Slavie zapsal v modrožlutém dresu tři branky a sedmnáct asistencí. Směrem dozadu byl druhým nejlepším v týmu, při jeho pobytu na ledě a v rovnovážném stavu pět na pět inkasoval Přerov za šedesát minut hry v průměru 1,44 gólu.

Sedmnáct kanadských bodů pak zaznamenal při hře pět na pět, což je v rámci Zubrů další primát. Na přelomu ledna a února si jej do extraligy vytáhly Karlovy Vary, které řešily potíže s marodkou. Martin Weinhold odehrál za Energii dva zápasy.


Martin Weinhold má prozatím na kontě 15 extraligových startů, po úspěchu u Zubrů teď přidá další.

„Nejen Kubovi Navrátilovi, ale i Kubovi Kubešovi a Martinu Weinholdovi všichni přejeme, aby jim nové extraligové angažmá vyšlo. Pokud to bude možné, tak se samozřejmě pokusíme domluvit, aby se u nás objevili formou střídavých startů,“ pokračuje Hanák.

Kromě této trojice Zubry opouští i několik dalších hráčů. Brankář Lukáš Klimeš byl znovu hvězdou Chance ligy a parádními výkony si vychytal silnější pozici v mateřské Kometě. Modrožlutý dres už neoblékne ani brankář Michael Petrásek a útočník Jan Berger. Další forvard a odchovanec Matouš Kratochvil se pak z hostování na Hané vrátil zpět do Pardubic.

„Nejsme zastánci toho, abychom podobně jako týmy v okolí vyměnili spoustu hráčů a nabrali za ně nové. Bohužel situace je ale nyní hodně složitá, proto jsme se s některými museli rozloučit. Všem děkujeme za práci, kterou tady odvedli. Zanechali u nás velmi dobrou stopu a přejeme jim hodně štěstí. Je možné, že se třeba někdy u nás ještě objeví. S dalšími hráči nyní vedeme jednání a věříme, že se nám podaří kostru týmu znovu zachovat," dodal Hanák.