Hokejový víkend: Zubři jsou po přestávce v tabulce pátí

P ř e r o v – Další kolo druholigové skupiny Východ je za námi a porce bodů už přidělena úspěšným družstvům. Přerovští Zubři měli tentokrát volný los a díky němu i odpočinkový program určený k regeneraci a k doléčení šrámů. Nejvíce ohlasů zcela jasně vzbudil duel Nového Jičína s Havířovem, který pokazilo řádění příznivců AZetu. A byl také jediným, kde dokázal naplno uspět hostující tým. Opava na domácím ledě porazila v prodloužení ValMez, Frýdek-Místek překvapivě přehrál Vsetín a Prostějov nedal šanci Porubě. Kolo ukončila nedělní dohrávka, ve které Karviná i přes nevydařenou úvodní část rozdrtila Uherské Hradiště. Zubrům tak po přestávce a před jejich blížící se sérií třech duelů venku patří v tabulce páté místo.
Víkendová třináctka byla hodně nešťastná pro Nový Jičín. Dlouholetý účastník druhé ligy nejenže na domácím ledě opět prohrál, ale navíc ještě musel řešit obrovské problémy mimo hrací plochu. Havířovští příznivci, kteří před časem doma vytvořili rekord v hlučnosti se tentokrát ukázali v úplně jiném světle. Ve druhé třetině za stavu 1:2 nabourali průběh zápasu několika dýmovnicemi a útokem vzali i stánek s občerstvením. Duel se nakonec dohrával bez diváků a zdržel se o více než hodinu, jelikož „fanoušci“ AZetu odmítali opustit stadion. Havířov o svém vítězství 5:2 pak rozhodl třemi góly v poslední třetině a upevnil si postavení na čele tabulky.

O svou stoprocentní domácí bilanci přišla Opava, namlsaná vítěznou přestřelkou z Uherského Hradiště. Valašské Meziříčí doma porazila až v nastaveném čase 3:2. Ztrátu bodu může poměrně dost litovat, protože Slezan dvakrát v utkání vedl a ve druhé třetině měl velký tlak. Navíc nedokázal využít ani dvojnásobnou početní výhodu krátce před koncem základního hracího času. Dvěma góly se prosadil opavský útočník Kocián a bod navíc vystřelil domácím v prodloužení další útočník Měch.

Velké překvapení se zrodilo ve Frýdku-Místku, kam na zápas dorazil Vsetín. Valaši letošní sezónu rozjeli skvěle, ale v minulém kole vybouchli na ledě Zubrů a nevydařil se jim ani zápas víkendové rundy. Přitom mohlo stačit málo, po vyrovnání přidat ještě jeden gól. Vsetín neustále skóre dotahoval, ale v závěru, kdy se domácí prosadili dvakrát v rychlém sledu, už síly na zvrat nenašel. Tým Frýdku-Místku se díky výhře 5:3 dostal v tabulce s deseti body více do elitní osmičky.

Roli favorita naopak dokázal potvrdit Prostějov, který doma hostil Porubu. Ostravané ani po změně trenérského tandemu nezačali sbírat body a po výsledku 3:0 tentokrát vyšli střelecky zcela naprázdno. Dvě branky vstřelili domácí v první třetině a další přidali brzy po změně stran. Dařilo se hlavně první útočné formaci, která byla u všech gólových momentů. Prostějov se už v tabulce bodově vyrovnal přerovským Zubrům, má však na kontě odehraných zápasů o jeden více.

Rodící se blamáž museli na domácím ledě v nedělní dohrávce hasit hokejisté Karviné, kteří přivítali Uherské Hradiště. Tým ze Slovácka znovu dostál svému označení nevyzpytatelný. Hned dvakrát totiž v průběhu zápasu nad zkušeným karvinským souborem vedl o dva góly. V jeho polovině se však začala karta obracet na stranu Plus Oilu, který zpřesnil koncovku a třemi trefami stav otočil. Ve třetí části už Hradiště kvůli chybějícím silám přestalo domácím klást odpor a utkání nakonec skončilo jasnou výhrou Karviné 8:3.

Výsledkový souhrn 13. kola druhé ligy, skupiny Východ:

HC GEDOS Nový Jičín - AZ Havířov 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 35. Štěpják (Zedník), 59. Skaloš (Uhlár, Gulda) - 16. Pechanec (Daneček J., Sztefek), 26. Zientek L. (Machálek), 48. Pechanec, 52. Maruna, 54. Maruna (Brezani)

HC Slezan Opava - HC Bobři Valašské Meziříčí 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Kocián, 34. Kocián (Polok, Pavelek), 61. Měch (Tůma) - 9. Kopecký (Balga), 45. Ambruz (Vašut)

HC Frýdek-Místek - VHK Vsetín 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Rozum (Hrubý), 21. Hrubý (Gajda), 33. Mach (Majling, Jindřich), 55. Majling, 56. Mach (O.Sluštík) - 15. Vítek (Korčák), 33. Tesařík (Farda), 51. Farda (Hruška)

LHK Jestřábi Prostějov - HC RT TORAX Poruba 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Smejkal (Duba, Stejskal), 12. Smejkal (Stejskal, Duba), 27. Stejskal (Osina, Duba)

HC PLUS OIL Karviná - HC Uherské Hradiště 8:3 (1:2, 3:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 7. Novák (Moravec), 29. Štefanka (Studený), 39. Holuša (Blatoň, Samiec), 39. Moravec (Sznapka, Mikšan), 47. Ivan (Novák, Sznapka), 51. Luka (Galvas), 51. Samiec (Holuša, Blatoň), 53. Studený (Štefanka) - 1. Hrabec (Horeček, Sakrajda), 5. Horehleď (Sakrajda), 23. Červenka (Sakrajda)