ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Třebíč (středa 18:00) | JUNIOŘI: Technika Brno - Přerov 3:2 | DOROST: Přerov - Poruba 9:1

Gól proti Varům? Bude mě to v kabině stát asi deset tisíc, smál se Milan Procházka

Gól proti Varům? Bude mě to v kabině stát asi deset tisíc, smál se Milan Procházka
P ř e r o v – Sedm zápasů, patnáct bodů, první místo v tabulce. Zubři se aktuálně sluní na samém čele WSM ligy, na nějž se vyhoupli díky středeční tříbodové výhře nad karlovarskou Energií. Stali se tak letos vůbec prvním mužstvem, které Západočechy skolilo v základní hrací době. Velmi atraktivní duel, byť nabídl jen jednu branku, Zubři překlopili na svou stranu ve 42. minutě. To se o vítěznou trefu postaral Milan Procházka.

Západočeši na Hanou vyrazili se statutem prvního celku. Díky třetímu místu Zubrů a minimálnímu bodovému rozdílu mezi oběma soupeři se tak jednalo o přímou bitvu o samý vrchol tabulky. „Zápas, si myslím, že úplně nejtěžší nebyl. Řekl bych, že jsme letos odehráli už i těžší zápasy. Každopádně jsme na Vary byli velice dobře připravení. Dobře jsme bruslili, příliš jsme je do ničeho nepouštěli, a když tam nějaké šance měli, tak Šimby (Juraj Šimboch) výborně zachytal,“ složil Procházka poklonu přerovskému brankáři.

Utkání nemělo po dlouhou dobu adepta na vítězství, misky vah se převažovaly ze strany na stranu. „Já si myslím, že zápas byl vyrovnaný. Byla to otázka toho, že rozhodnout může jediný gól. Dali jsme ho my, měli jsme štěstí,“ sdělil svůj dojem z utkání zkušený forvard nosící číslo 40.

Právě jméno Milana Procházky se jako jediné zapsalo do statistik úspěšných střelců. Svou letošní gólovou sbírku tak rozšířil na číslo 5. Ľubomír Malina skvěle vystihl rozehrávku soupeře a vybídl do akce jednoho z tahounů přerovské ofenzívy. „Zrovna jsem naskočil na led, takže jsem byl celkem čerstvý, když jsem přebíral puk. Už v té rychlosti jsem věděl, že vystřelím příklepem. Já to takhle umím trefit, byl to krásný gól,“ neskrýval radost.

Odchovanec Znojma v západních Čechách působil po dobu sedmi sezon, během nichž s Energií získal i mistrovský titul. Ve středu proti Karlovým Varům stanul v barvách Přerova. „Něco jsem tam vypsal, takže mě to bude stát asi deset tisíc,“ řekl s úsměvem. „Jsem za to ale rád, bereme tři body, což je super. Utkání mělo extraligové tempo. Vary jsou těžký soupeř a my jsme se s tím velice dobře poprali.“

Čtyřicetiletý Milan Procházka platí za jednoho z nejnebezpečnějších hráčů Přerova už třetí sezonu v řadě. Zubři díky jeho trefě vyšoupli Energii z první příčky, kterou v následujících kolech budou hájit. „Já bych to moc nepřeceňoval. Tabulka je hodně vyrovnaná. Sami jste viděli, že jsme prohráli s Třebíčí, s Frýdkem a pak vyhráli ve Vsetíně, kde si myslím, týmy moc vyhrávat nebudou. Sezona je dlouhá, je to krásné, ale musíme jít dál,“ zůstával Procházka skromný.

Jedním z klíčových faktorů středečního utkání byla nepochybně bouřlivá atmosféra na přerovském stadionu. Málokdo si kulisu nepochvaloval. „Samozřejmě, fanoušky vždycky vnímáme. Musíme hrát agresivně a mít větší tlak do brány, abychom ty fanoušky ještě víc burcovali. Proti Varům nám moc pomohli a děkujeme, že zase přišli,“ vzkázal Milan Procházka příznivcům Zubrů.

Další štace Hanáků se datuje na 30. září, kdy zamíří hájit první příčku do Kladna. S Rytíři mají shodný počet bodů, a co víc, na ledě by proti Přerovu měl nastoupit i samotný Jaromír Jágr. „Proti Jardovi už jsem hrál, je to výjimečný hokejista. Myslím si, že jim to může pomoct, ale i uškodit. Nevím totiž, v jaké je formě. Každopádně je to špičkový borec, který se vždycky umí připravit a když bude hrát, určitě bude v té nejlepší formě. Bude to veliké zpestření první ligy a přiláká to diváky na stadiony. O tom ten hokej je,“ pověděl Procházka na závěr.

Gól Milana Procházky proti Karlovým Varům