ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Poruba 2:0 | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 2:3 | DOROST: Přerov - Olomouc 1:3

Finále si moc přejeme, musíme teď jít krok za krokem, říká Jan Kolář

Finále si moc přejeme, musíme teď jít krok za krokem, říká Jan Kolář
P ř e r o v – První kolo vyřazovací části už je minulostí a jde pořádně do tuhého! V úterý od 18:00 bude na zimních stadionech v Přerově a v Havířově odstartováno semifinále, které nabídne obrovské boje, jak se v této fázi sezóny sluší a patří. Zubři narazí na karvinský Baník a svému soupeři mají co oplácet. V posledních letech družina kouče Aleše Flašara udělala vždy Přerovu stopku, ale to se má letos změnit. Finále si všichni moc přejí, od Zubrů však zní opatrná slova - musíme teď jít krok za krokem. Více v rozhovoru s útočníkem Janem Kolářem.
Ve čtvrtfinále jste hodně rychle vyřídili Nový Jičín a už všechno spěje k začátku další série. Jaká je nálada v mančaftu den před začátkem semifinále s Karvinou?
Nálada je hodně veselá a povzbuzující. Myslím si, že jsme čtvrtfinále s Novým Jičínem zvládli tak, jak jsme všichni hodně chtěli. Bylo to na tři zápasy, takže se nám podařilo ušetřit nějaké síly a já věřím, že je teď v semifinále uplatníme.

Dalším soupeřem je Karviná, jejíž forma vždy s koncem sezóny roste. Jak se na ni připravujete?
Soupeře moc dobře známe. Je určitě přijatelný, ale v této fázi už si nemůžeme nijak vybírat. Připravujeme se velice zodpovědně, protože ta série nebude vůbec jednoduchá. Bude asi důležitá i psychologická část výkonu, protože já osobně čekám nesmírně vyrovnané zápasy, které budou rozhodovat maličkosti, pravděpodobně přesilové hry. Musíme hrát naplno a v žádném případě nic nevypustit.

Máte v hlavách to, že vás Karviná a před dvěma lety ještě Orlová, vždy vyřadily v semifinále? Určitě by bylo krásné, kdyby to napotřetí už vyšlo.
Víme o tom, že Karviná má silný tým, který dokáže během sezóny vhodně doplnit. Věřím, že letos semifinále konečně zvládneme a půjdeme dál. Když se na to dívám trochu dlouhodoběji, nejen co jsme hráli s Karvinou nebo s Orlovou, tak si myslím, že nastala ta pravá chvíle, abychom využili našeho výborného týmu a postoupili do finále. Všichni si to tady zaslouží.

Během sezóny se mluvilo o tom, že Přerov – Havířov by bylo krásné finále. Je velká šance, aby se dva nejlepší ze základní části opravdu potkali.
Bylo by to krásné a celkem i přirozené vyvrcholení sezóny. Finále je ale ještě tři vítězství daleko. Řekli jsme si v mančaftu, že i když si to společně s fanoušky moc přejeme, tak musíme teď jít postupně krok za krokem.

Novinkou v semifinále budou dva hlavní rozhodčí. Myslíš, že to přispěje k lepší hře? Přece jen se říká, že více očí více vidí.
Co jsem měl možnost v posledních několika zápasech komunikovat s rozhodčími, tak si myslím, že to ve třech odpískali zdatně. Samozřejmě to může přispět k lepší hře, když se bude hrát čistě, bez nějakých zbytečných faulů. Nevidím v tom nějaký problém.

První utkání série bude zase nesmírně důležité, protože porážka by vám hodně ztížila situaci.
To samozřejmě! Po základní části jsme byli první a díky tomu začínáme série doma. Tato možnost se musí každopádně využít, protože se nám na zaplněném domácím stadionu hraje mnohem lépe, než venku, kde kolikrát jsou tribuny poloprázdné. Musíme tedy doma zvítězit a pokusit se něco získat i venku. Pak by to bylo určitě moc dobré.

Fanoušci už jsou netrpěliví a hodně se na semifinále těší. Co bys jim na závěr vzkázal?
Hlavně jim všem musíme poděkovat, protože se ve čtvrtfinále parádně rozjeli a nasáli tu správnou atmosféru play-off. A teď bude třeba to stupňovat, aby to bylo ještě lepší. Všichni se na ně strašně moc těšíme a věřím, že společně letošní sezónu určitě dotáhneme hodně daleko.