ONLINE >>> HC ZUBR Přerov - Berani Zlín 1:4

Filip Dvořák po nezdaru v Třebíči: Z dalších dvou duelů chceme vytěžit co nejvíce bodů

Filip Dvořák po nezdaru v Třebíči: Z dalších dvou duelů chceme vytěžit co nejvíce bodů
T ř e b í č – Prohospodařený náskok dvou branek jej mrzel. Podle Filipa Dvořáka Zubři po povedeném úvodním dějství na ledě Horácké Slavie z Třebíče polevili. Protivník toho využil a dostal se Přerovu na kobylku.

První třetina na třebíčském ledě přitom Hanákům vyšla náramně. Hned ve druhé minutě se dostali do vedení, udržovali se v tempu a v 16. minutě přidali v přesilovce druhý gól. Jenže po dobrém vstupu se něco zvrtlo.

Přesněji řečeno, zvrtla se přerovská hra. „Polevili jsme a začali hrát trošku pasivněji. Třebíč přidala v bruslení. Dobře nás napadala a svým pohybem nás přehrávala,“ láteřil Filip Dvořák. Zubři se dostali do potíží a z jejich dvoubrankového náskoku byl rázem nerozhodný stav. Horácké Slavii stačil na vyrovnání zhruba 90sekundový úsek, v rozmezí 25. a 26. minuty.

První branku Zubři inkasovali v dvojnásobném oslabení. „Špatně se to brání. Udělali jsme hloupé fauly a soupeř nás za to potrestal,“ přiznal Dvořák. O druhou trefu Horácké Slavie se postaral ještě v loňské sezoně přerovský obránce Lukáš Vágner. Žlutomodří by možná celou situaci zvládli, kotouč se ale – nešťastně pro ně a naopak šťastně pro domácí – odrazil přímo k Vágnerovi. „Bylo to od brusle, dostal to zpátky na hůl,“ postřehl Filip Dvořák. Třebíčský hráč se zjevil sám před Lukášem Klimešem a v zakončení se nemýlil.

Na startu třetí třetiny měly oba celky k vítězství stejně blízko. Necelých pět minut po jejím začátku ovšem přišel důležitý moment. Po střetu s Milanem Procházkou upadl domácí útočník Lukáš Paták nad led a utrpěl krvavý šrám. Rozhodčí, jak ukazují záběry z internetového přenosu, počínání člena třetí přerovské formace jako nedovolené zprvu nevyhodnotili. Po vzájemné poradě však svůj verdikt změnili. Procházkovi napařili rovnou čtyřminutový trest.

„Byl jsem zrovna na ledě, takže jsem tu situaci moc neviděl. Pozoroval jsem ji až na kostce a nechci se k ní moc vyjadřovat. Nepřísluší mi to,“ svěřil se Dvořák. Dlouhé početní převaze Třebíče nakonec Zubři neodolali a puk se ocitl v jejich bráně. Přesný zásah Karla Nedbala se v konečném zúčtování ukázal jako rozhodující.

Přerované se na Vysočině prezentovali hrou na tři útoky. Na jejich fyzické kondici to ale v závěru zápasu, kdy usilovali o vyrovnání, znát příliš nebylo. „S nedostatkem sil jsme problém neměli. Když se hraje na tři lajny, každému hráči se hraje lépe v tempu, než když se hra kouskuje a on se na led nedostane,“ myslí si Dvořák.

Ve středu se tým Zubrů k žádnému utkání nepostaví. Zato v závěru týdne odehraje hned dvě – v pátek v Ústí nad Labem a v sobotu na půdě Karlových Varů. Obě dvě budou pro celek z města na řece Bečvě důležitá. „Už se blíží konec základní části, ale potřebujeme každý bod. Určitě chceme nějaké body z venku dovézt. Kdyby to bylo z Ústí, nebo z Varů, případně z obou stadionů, vůbec bychom se nezlobili,“ usmál se přerovský útočník nosící na drese číslo 93 a zdůraznil touhu po co největším bodovém zisku z tripu na druhý konec republiky.

WSM liga přitom pomalu, ale jistě vstupuje do zajímavého období. Nazvat by se dalo jednoduše, „Jágrmánie“. „Už se to ke mně doneslo. Psali jsme si se spoluhráči ve skupině a doufáme, že Jágr k nám do Přerova opravdu přijede. Pro všechny by to byl obrovský zážitek a chtěli bychom ho porazit,“ neskrýval Filip Dvořák.