ONLINE >>> MUŽI: Třinec - Přerov 7:2
>>> PRODEJ PERMANENTEK <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 560, PATRON 67 (stav k 30.7., 12:00)

Filip Dvořák k zápasu se Slavií: Zkrátka se to nepovedlo, musíme na to zapomenout

Filip Dvořák k zápasu se Slavií: Zkrátka se to nepovedlo, musíme na to zapomenout
P ř e r o v – Nedělní podvečer v přerovské MEO Aréně byl zasvěcen padesátému kolu WSM ligy. V něm o čtvrté místo bojující Zubři vyzvali pražskou Slavii, která se rovněž pere o tutéž pozici. Hosté z hlavního města do utkání vstoupili mnohem lépe a na úspěšnější straně stáli po většinu zápasu. Zaslouženě si z Hané odvezli všechny tři body a v tabulce právě Zubry přeskočili. Co řekl k zápasu Filip Dvořák?
Utkání se přerovským hráčům vůbec nevyvedlo. Už po sedmnácti vteřinách totiž lovili puk ze své sítě a to na dobré psychice mančaftu příliš nepřidá. „Určitě nám to nepomohlo. Prvních pět minut se nám nepovedlo, Slavia hrála líp, ale myslím si, že jsme hru později vyrovnali a do konce první třetiny i začali být trochu lepší. Dlouho nám to ale nevydrželo,“ litoval forvard nosící za Zubry číslo 93 už třetím rokem.

„Takový zápas se hodnotí těžko, už jen kvůli výsledku 3:6. Myslím, že jsme měli části utkání, kdy jsme byli sice lepší, ale Slavia nás vyškolila v produktivitě. Pouštěli jsme je do přečíslení a ve střelbě byli výborní a efektivní. K tomu byla spousta chyb na naší straně,“ uznal sklesle útočník Filip Dvořák. „Co se dá dělat, musíme se soustředit na další zápasy,“ dodal.

Právě v přečísleních si Slávisté dosti pomohli stejně jako v přesilových hrách. V početní výhodě se prosadili dvakrát. „Byli jsme, zdá se mi, málo důrazní před naším brankovištěm. Hrají to výborně a vůbec se s tím nemazali. Tam šla přihrávka, hned poté střela a případně to dorazili,“ chválil soupeřovu hru ve výhodě.

Zatímco Pražané slavili gól z každé páté střely, Zubrům se tolik nedařilo. Za záda brankáře Polívky dostali kotouč jen třikrát z 24 střel. Statistika vyloučení se pak u obou mužstev zastavila na čísle 6. „Do nějakých šancí jsme se zezačátku dostávali, ale nevyužili jsme je. Měli jsme tam nějaká zbytečná vyloučení, takový je hokej. Zkrátka se to nepovedlo, nebudeme se v tom dál pitvat a musíme na to zapomenout,“ zachovával klid odchovanec brněnské Komety.

Postavení v tabulce se však nijak drasticky nezměnilo. Zubři sice klesli na šestou příčku, zatímco soupeř dobyl pozici čtvrtou. S pátým Prostějovem však Přerov od Slavie dělí pouhý bod a rozhodující tedy budou především nadcházející dvě kola. „Nemá cenu nijak kalkulovat, protože se to v play-off nevyplácí. Každý zápas se snažíme hrát na sto procent a je nám jedno, koho dostaneme. V hlavách sice možná máme, proti komu se nám hraje lépe a proti komu hůř. Všeobecně známý fakt ale je, že se nevyplatí vybírat si soupeře,“ odmítl Dvořák případné počítání.

„Osobně si nějakého favorita vybírat nechci, ale hrozně se mi líbilo utkání proti Kladnu, když tady hrál Jarda a určitě by bylo pro všechny super to ještě zopakovat. Ale jak říkám, vybírat si nechceme. Budeme hrát tak, jak umíme a čekat, jak to dopadne,“ zakončil 20 letý Filip Dvořák.
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
PSG Berani Zlín