ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Poruba 2:0 | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 2:3 | DOROST: Přerov - Olomouc 1:3

Fanoušci se mohou těšit na další oblíbenou tvář, v týmu Zubrů pokračuje i Marek Sikora

Fanoušci se mohou těšit na další oblíbenou tvář, v týmu Zubrů pokračuje i Marek Sikora
P ř e r o v – Spousta míst na soupisce áčka Zubrů už byla v uplynulých dnech a týdnech zaplněna, ale některá důležitá jména stále čekala na potvrzení. I ta už však postupně dostávají zelenou a stavba kádru tím pomalu vrcholí. To je případ dalšího forvarda, jenž byl v akci už vloni, kdy Přerov zaznamenal velmi úspěšnou prvoligovou premiéru. Trikot Zubrů bude na hostování z Chomutova i nadále nosit Marek Sikora!
Devětadvacetiletý odchovanec Havířova bude nadále válčit za přerovské Zubry, přestože o něj byl zájem i jinde. Například v domovině, kde působí AZet. “Možnost hrát v Havířově byla, ale tady už jsme byli ke konci sezóny předběžně dohodnuti. Jsem rád, že mi klub ve všem vyšel vstříc a můžu tak dál hrát za Přerov, kde jsem byl po celou sezónu maximálně spokojený,“ řekl další hráč, který bude od září usilovat o zopakování úspěchu v modrožlutých barvách.
 
PAVEL HANÁK
Sportovní manažer HC ZUBR Přerov

"Je to stejné, jako u Milana Procházky. Jednali jsme s Chomutovem a jsme rádi, že všechno dopadlo dobře. V průběhu uplynulé sezóny se Marek Sikora stal oblíbencem fanoušků a s jeho výkony panovala velká spokojenost, takže jsme o jeho dalším angažování vůbec neváhali."
Sedmnáct branek a devatenáct asistencí, to je jeho vizitka z uplynulé sezóny, v níž Přerované mnohé fanoušky překvapili. “Nechci hodnotit sám sebe. Některé zápasy byly lepší, jiné zase třeba horší, což vždycky bývá. Důležité bylo, že jsme šlapali jako tým. Když se nedařilo jednomu hráči nebo celé lajně, tak to zvedla nějaká další. Myslím si, že proto jsme to dotáhli až tak daleko.“

Sedmý zářijový den bude startem dalších mistrovských bitev a zápolení o body nabere ty nejvyšší obrátky. Není se tak čemu divit, že Zubři absolvovali doslova pekelný dril na suchu. “Teď už bude všechno jiné. Vloni, hlavně během první čtvrtiny, nikdo nevěděl, co od nás má čekat. Soupeři tady přijeli do pekla. Co jsem slyšel od kluků i z jiných týmů, tak všichni si tu atmosféru v Přerově hodně pochvalovali. Musíme od prvního kola sbírat bod po bodu, proto se na celou soutěž maximálně připravujeme,“ potvrdil Sikora.

Velký bojovník získal u fanoušků četné sympatie a MEO Aréna tak velmi často skandovala jeho jméno. “To, co je tady v Přerově, se málokde vidí. Lidé jsou tady skvělí a fanoušci nás po celou sezónu až neuvěřitelně podporovali. Jezdili spousty kilometrů ven, takže se na ně už všichni těšíme a doufáme, že pro ně uděláme takové výsledky, aby byli spokojení a zaplnili celý stadion,“ dodal Marek Sikora.