ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Pardubice "B" 4:3 (PP) | JUNIOŘI: Kladno - Přerov 1:8 | DOROST: Třinec - Přerov 10:2

Extraligová posila pro Zubry! Po devíti letech se do Přerova vrací útočník Jakub Herman

Extraligová posila pro Zubry! Po devíti letech se do Přerova vrací útočník Jakub Herman
P ř e r o v – Krůček po krůčku se začíná zaplňovat soupiska přerovských Zubrů pro další ročník Chance ligy. I druhé odkryté jméno je ovšem velmi příjemným a vítaným návratem. Za MEO bude nastupovat zkušený útočník a odchovanec Jakub Herman! Po Matouši Kratochvilovi tak Přerované získali dalšího výrazného hráče, který se bude řadit mezi opory.
Ostřílený útočník už patří mezi extraligové stálice. V nejvyšší soutěži dosud odehrál 354 zápasů. Nejprve slavil postup s Olomoucí, za kterou následně nastupoval čtyři sezony, další tři poté přidal v Baťově městě. Jeho angažmá u zlínských Beranů však skončilo a teď začne nové, v mateřském Přerově!

„Ve Zlíně to nakonec nevyšlo. I proto, že jsem byl delší dobu zraněný, což jsem zažil vůbec poprvé. Teď už je ale všechno stoprocentně v pořádku a prakticky už skoro měsíc naplno trénuji letní přípravu. Po dohodě s trenéry se připravuji individuálně,“ uvedl Herman.

„Něco jsme poté řešili i co se týče extraligy, ale z Přerova přišla velice dobrá nabídka. Jsem tady doma, mám tady spoustu přátel, takže jsem vůbec neváhal,“ popsal svůj návrat do MEO Arény.

Dosud má pouze dva starty za přerovské áčko. Ten poslední se datuje k sezoně 2011/12. Ve čtvrtfinále play-off s Opavou tehdy dvěma góly v rozmezí 23 sekund přispěl k vítězství 6:1 a pomohl Zubrům postoupit dál.

„To už je velká historie. Tehdy jsem hrál ještě s Pavlem Hanákem, současným sportovním manažerem (směje se). Sice to teď bude o ligu výše, než se tady hrála, ale určitě by bylo pěkné na ten gólový zápas navázat,“ přeje si.

„Kuba je další z odchovanců s extraligovými parametry, který se k nám vrací. Musím říct, že Přerov pro něj byla priorita, i když měl spoustu zajímavějších nabídek. Bude patřit k nejzkušenějším hráčům a měl by mít v týmu jednu z vůdčích rolí. Myslím si, že to je výborná zpráva i pro naše fanoušky,“ dodal Pavel Hanák, sportovní manažer HC ZUBR Přerov.