ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov 5:1

Dvoumetrový čahoun, který by měl být tahoun. K Zubrům se vrací Matouš Kratochvil

Dvoumetrový čahoun, který by měl být tahoun. K Zubrům se vrací Matouš Kratochvil
P ř e r o v – Měsíc květen už se přihlásil o slovo, oficiálně se tak rozjela nová sezona 2021/22. Zubři letos musejí reagovat na větší změny v hráčském kádru, počet odchodů totiž byl mnohem vyšší, než v letech minulých. Proto sportovní úsek hlásí první doplnění soupisky! Comeback do Přerova hlásí odchovanec Matouš Kratochvil – dvoumetrový útočný čahoun, který by měl být tahoun.
„Je skvělé, že se Matouš vrací. Je to hráč extraligových parametrů a měl by se zařadit mezi tahouny mužstva. Je naším hráčem a odchovancem, proto nás dvojnásob těší, že si z řady nabídek vybral tu naši. Pro obě strany je super, že bude hrát za Zubry,“ řekl sportovní manažer Pavel Hanák.

Přerovský rodák Matouš Kratochvil bude znovu oblékat dres modrožluté síly. Ostatní nabídky šly stranou, návrat na domácí kolbiště zvolil i díky nedávnému narození syna Tobiáše.

„Narodil se mi syn, takže jsem hledal angažmá poblíž. Když se ozval Přerov, tak jsem to bral skoro jako prioritu. Jsem tady doma a mám tady kamarády. Pavel Hanák vždycky říká, že odchovanci mají zpátky do klubu dveře otevřené, proto jsem rád, že jsme se domluvili,“ řekl Kratochvil.

Za Přerov nastupoval naposledy v sezoně 2019/20 (46 zápasů, 8+10) formou hostování z Pardubic. Extraligový klub jej v uplynulém ročníku poslal do partnerského Vrchlabí (20 zápasů, 8+8). „Dostal jsem tam hodně prostoru, spadly mi tam i nějaké góly, takže mi to angažmá určitě pomohlo," doplnil šestadvacetiletý forvard, který se prosadil i v zápase na přerovském ledě.

Novic Chance ligy z „Krakonošova“ byl velkým překvapením, když se po celou dobu držel v nejvyšších patrech tabulky. „Srovnal bych to s první sezonou v Přerově po postupu. Byli jsme nováčkem, nikdo nás neznal a soupeři nás neměli přečtené z videa. Navíc jsme hráli jednoduše a střelecky se nám hodně dařilo,“ dodal Kratochvil.

Na závěr sezony se vrátil zpět do extraligy (11 zápasů, 0+1). V předkole play-off sice Dynamo zdolalo Karlovy Vary, ve čtvrtfinále už však nestačilo na Mladou Boleslav.