ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Poruba 2:0 | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 2:3 | DOROST: Přerov - Olomouc 1:3

Dvougólový střelec Marek Sikora: Jsem moc rád, že ten podařený začátek k něčemu byl

Dvougólový střelec Marek Sikora: Jsem moc rád, že ten podařený začátek k něčemu byl
P r o s t ě j o v – Předvánoční vítězství s Benátkami a od té doby nic. Neúspěšná šňůra se táhla dlouho, ale desátým zápasem už naštěstí skončila. Poslední hanácké derby v základní části Zubry vyhecovalo k bojovnému výkonu, který nakonec slavil úspěch. Jako rozhodující se v konečném zúčtování ukázal být začátek zápasu, který dvěma góly režíroval útočník Marek Sikora.
Motivace Zubrů na derby byla obrovská, což hned první minuty jasně ukázaly. Přerované hráli s chutí a navíc se jim začátek povedl i gólově. “Všichni jsme si říkali, že kdy jindy tu sérii můžeme zlomit, než v derby. Každý se na to hodně těšil a udělal maximum pro to, abychom byli úspěšní a na ty špatné výsledky se už trochu zapomnělo,“ řekl jen pár chvil po utkání forvard Marek Sikora.

Ten se v úvodu ostře sledovaného mače chopil taktovky a poslal Zubry do dvoubrankového vedení, což s domácími dravci zamávalo. “Bylo to super nejen pro mě, ale hlavně pro mančaft. Jsem moc rád, že ten podařený začátek k něčemu byl,“ usmíval se útočník s osmičkou na dresu.

Nejdříve přesně mířená střela a následně klička. Jestřábí kasař Neužil byl na precizní zakončení Sikory krátký. “Normálně bych asi ještě přihrával, ale řekl jsem si, že gólman po těch pár vteřinách ještě bude asi nerozchytaný, tak jsem to tam zkusil švihnout a podařilo se to. U druhého gólu to bylo podobné. Chtěl jsem ještě dávat přihrávku, ale v poslední chvíli jsem si to rozmyslel. Dvakrát mi to vyšlo, takže jsem byl za to rád,“ popisoval Sikora gólové situace.

I v dalším průběhu hýřil aktivitou a na kolbišti patřil k nejlepším. Hattrick byl blízko, stejně jako z něj plynoucí příspěvek do týmové kasy. Okolo procházejíc šprýmař Pšurný cenu takového počinu v derby odhadl na pět a půl tisíce. “Nějaké šance jsem tam měl. Je to škoda, že to nevyšlo, ale máme tři body a to je pro nás to nejdůležitější. Kolik by to stálo? Já ani nevím, protože jsem hattrick snad nikdy nedal,“ culil se Sikora.

Tři body nakonec modrožlutí uzmuli, ale ve druhé třetině dali Jestřábům možnost jít do kontaktu. “Měli jsme tam trošku výpadek a několik faulů, což je letos taková naše klasika. Když jsme hráli v pěti, tak jsme soupeře moc do šancí nepouštěli, ale takhle jsme ho dostali na koně,“ přiznal Sikora. Naštěstí ale krátce před druhým klaksonem přišel gól na 2:4. “To bylo hodně důležité. Měli jsme zase hlavy trošku dole, ale díky tomu to pak zase bylo klidnější.“

Základní část WSM ligy má s blížícím se závěrem pořádný kvapík. Hrát se totiž bude hned v pondělí, kdy dojde v MEO Aréně na střet Zubrů s budějovickým Motorem. “Myslím si, že je to jasné. Pokud chceme minimálně do předkola, tak už teď musíme pořád vyhrávat. Každý zápas teď pro nás bude jako by play-off, takže musíme pro vítězství udělat všichni maximum.“

Ve hře je ještě osmnáct bodů a také možnost, že by se oba rivalové v již zmíněném předkole play-off potkali. “Bylo by to určitě krásné nejen pro fanoušky, ale i pro obě města a celý kraj. Určitě by to byly skvělé zápasy,“ dodal Marek Sikora.