Děkujeme fanouškům a partnerům klubu za podporu HC ZUBR Přerov v sezoně 2021/2022

Dvojnásobná sláva! Na hokejové škole viděli Masarykův pohár i medaili z mistrovství

Dvojnásobná sláva! Na hokejové škole viděli Masarykův pohár i medaili z mistrovství
P ř e r o v – Historickou událost zažili v pátek dopoledne žáci a učitelé Základní školy Želatovská. Vůbec poprvé sem přijeli besedovat dva přerovští odchovanci, kteří společně vyhráli extraligu. Masarykův pohár tentokrát ukázali obránci Tomáš Kundrátek a Mikuláš Zbořil, v uplynulé sezoně k titulu pomohli Třinci. Kundrátek navíc dorazil s bronzovou medailí z květnového mistrovství světa ve Finsku.

„Pomaličku to vstřebávám,“ komentoval pestrý ročník dvaatřicetiletý Kundrátek, dosud jediný přerovský hokejista se zápasy v NHL. „Na víkend jsem dostal pohár, moc se na něj těším. Vzpomínky se vrátí a začnu si víc uvědomovat, co se mi povedlo,“ svěřil se obránce, který se podruhé v řadě stal vítězem extraligy. Navrch s českou reprezentací ukončil desetileté čekání na medaili z velkého světového turnaje, v únoru také podruhé v kariéře startoval na olympiádě.

Čerstvě osmadvacetiletý Zbořil odehrál první finále seniorské extraligy v životě. A hned se radoval ze zlata. „Je to krásný pocit. Když mám vedle sebe pohár, zase jsem si to připomněl. Člověk ho přece jen více než měsíc neviděl, euforie z titulu trochu opadla,“ prozradil člen úspěšného přerovského ročníku 1994, do nějž patří také Vlastimil Dostálek, bratři Kratochvilové nebo Aleš Jergl. „S takovou výhrou jsem snad ani nepočítal. Beru to jako něco navíc,“ usmál se hráč, jenž kromě ledního hokeje vyniká také v inline hokeji.

Besedu s medailisty před zaplněnou tělocvičnou osobitým způsobem moderoval legendární přerovský kouč Aleš Verlík. Oba beky v minulosti trénoval. Kundrátek pod ním v letech 2004 a 2005 pomohl na mistrovství republiky devátých tříd ke stříbru a bronzu. Zbořil se pak podílel na postupu staršího dorostu do extraligy v roce 2012.

Po představení jejich kariér šampioni odpovídali na dotazy z publika. „Kde mě to nejvíc bavilo? V Přerově, jsem tady doma,“ řekl do mikrofonu Zbořil. Od dětí, z velké části mladých Zubrů, si za to vysloužil potlesk. „Kdo byl pro mě nejtěžším soupeřem v NHL? Pittsburgh, protože tam hrál Crosby,“ objasnil Kundrátek.

Došlo i na porovnání sbírek trofejí. „Zatím jsem vyhrál dva poháry a tři medaile,“ spočítal Kundrátek. „Já jsem vyhrál pět pohárů i medailí,“ reagoval překvapivě Zbořil. Počítal i úspěchy z inline hokeje. Žáky zároveň zajímalo Kundrátkovo hodnocení Davida Pastrňáka, s kterým si zahrál na třech mistrovstvích světa. Včetně toho letošního, bronzového. „David je výborný kluk a hráč i skvělá osobnost. Byla čest s ním hrát, užil jsem si to,“ uvedl bez přemýšlení.

A kdo jsou nejlepší spoluhráči úřadujících mistrů České republiky? „Pro mě je to Mikuláš Zbořil,“ sdělil Tomáš Kundrátek. „Pro mě zase Tomáš Kundrátek,“ přidal se Mikuláš Zbořil a besedu na škole, kterou oba hráči dříve navštěvovali, tím zakončil.

Ředitel ZŠ Želatovská Přemysl Dvorský si vzácnou návštěvu pochvaloval. „Není automatické, že hráči pamatují i na svou základní školu. Moc si toho vážíme. V nadsázce říkám, že skoro ve všech extraligových klubech máme absolventa, takže pohár uvidíme snad každý rok.“ Masarykův pohár do školy putuje pravidelně od roku 2017. Nejprve ho dvakrát dovezl útočník Komety Brno Martin Zaťovič, pak začala třinecká série. Na Jakuba Matyáše z roku 2019 dvakrát navázal Kundrátek, letos i se Zbořilem.

Dvojice úspěšných odchovanců po besedě absolvovala autogramiádu a focení s pohárem a medailemi. Následně se hokejisté přesunuli na přerovskou radnici. Tam se společně s jednatelem Zubrů Tomášem Pluháčkem setkali s členy rady města.

>>>Fotogalerie z návštěvy medailistů<<<