Dva góly před druhou přestávkou. Zubři podruhé ve dvou dnech přemohli Chomutov

P ř e r o v – Domácí minisérie s Chomutovem vyšla hokejistům Přerova na výbornou. Piráty během dvou dnů porazili i podruhé, tentokrát 2:0. O vítězství Zubrů rozhodl závěr druhé třetiny, kdy v rozmezí 65 sekund dvakrát skórovali. Nejprve se prosadil Kubeš, po něm protrhl dlouhé čekání na branku Berger. Hanáci si v tabulce vyšší nadstavby Chance ligy upevnili druhou pozici. Momentálně mají na kontě 96 bodů, které shodou okolností získali za celou základní část loňské sezony.
49.kolo, středa 12.2.2020
HC ZUBR Přerov - Piráti Chomutov
2:0
(0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 39. Kubeš (Doležal, Pšurný), 40. Berger (Hejcman, Číp). Rozhodčí: Dědek, Kopeček – Kráľ, Lukš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1305. Střely na branku: 41:37. Zblokované střely: 14:9. Vhazování: 32:26. Průběh utkání: 2:0.
Klimeš – Forman, Kubeš, Zbořil, Bodák, Krisl, Gazda – Popelka, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Berger – Š. Kratochvil, Moučka, Goiš – Dvořák, Süss, Matěj Svoboda
Pavlát – Seemann, Žovinec, Havel, Rýgl, Štochl, Lang – Stloukal, Pitule, Suchý – Hlava, Kverka, Sklenář – J. Svoboda, Chlouba, Tomica – Chrpa, Šagát, Matyáš Svoboda – Llewellyn

Ani jeden tým nechtěl v úvodu chybovat v obraně. Pak začaly přicházet slibné šance Zubrů, kteří se museli obejít bez zraněných Navrátila a Matouše Kratochvila. Bergerovo nahození tečoval Hejcman do připraveného Pavláta.

Se začátkem přesilovky se sám před bránou na chvíli ocitl Popelka, jejího strážce však nepřekonal. Doležal vzápětí dorážel těsně mimo. Chybu hostů v obranném pásmu se snažil potrestat Dvořák, Pavlát jeho pokus vytěsnil betonem. S bezgólovým stavem nepohnul ani Süss.

Vstup do prostřední dvacetiminutovky vyšel lépe Chomutovu. Klimeše prověřili Jan Svoboda, Pitule i další Piráti. Na druhé straně měl velkou možnost Šimon Kratochvil, jehož vychytal pohotový Pavlát. Blízko gólu byl při vyloučení Dvořáka Rýgl, Klimeš ale vytáhl parádní zákrok holí.

Skóre utkání se tak měnilo až krátce před druhou přestávkou. Nejprve po přihrávce Doležala využil z předbrankového prostoru přesilovku Jakub Kubeš. Pět sekund před sirénou pak domácí udeřili podruhé, kotouč za Pavláta usměrnil Jan Berger.

Přerovský náskok mohl navýšit Číp, Pavlát se však proti němu dokázal včas přesunout. Na opačném konci hřiště Klimeš zastavil unikajícího Hlavu, jenž zakončoval po ledě.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Pokud se v normální sezoně hrají dva zápasy ve dvou dnech, je to vždycky specifické. Není to play-off, přesto jde o zvláštní utkání. S Chomutovem to byla dvě fyzicky náročná střetnutí, má kvalitní mužstvo, výborné hlavně do útoku. Chystali jsme se na to už v pauze a kluci v obou zápasech podali kvalitní výkon. Tentokrát to ještě zavřel Klíma, takže dobrá práce celého týmu. Vyhráli jsme díky týmovému výkonu, což je vždycky nejdůležitější.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): První třetina nebyla z naší strany úplně dobrá, domácí měli trochu navrch. Od druhé části jsme ale hráli výborný hokej, kterým jsme se chtěli prezentovat. Bohužel jsme nedali góly. Šance jsme přitom měli, včetně tutovky, která se musí proměnit. Pak se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Během minuty jsme dvakrát inkasovali, což rozhodlo celý zápas. Celkově to nebylo špatné, ale bez gólu vyhrát nemůžeme. Musíme zlepšit dvě věci – důraz v předbrankovém prostoru v obranném pásmu a koncovku. Ta nás hrozně trápí. Musíme to nějakým způsobem zlomit.