ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Prostějov 3:4 (PP) | JUNIOŘI: Vítkovice - Přerov 2:4 | DOROST: Přerov - Kometa Brno 1:4

Dva góly jsou fajn, ale důležité bude, aby mi to tam padalo v lize, uvedl Michal Popelka

Dva góly jsou fajn, ale důležité bude, aby mi to tam padalo v lize, uvedl Michal Popelka
P ř e r o v – V přípravě jsou zatím Zubři střelecky při chuti. Až na úvodní zápas s Kometou totiž nabídli svým fanouškům bohatou gólovou přehlídku. Tu viděla MEO Aréna i v hanáckém derby, které završilo turnaj ZUBR Cup, jehož úvodní ročník opanoval Přerov. Do listiny střelců se v bitvě s Jestřáby zapsal i útočník Michal Popelka. Zaznamenal dva góly, ale na hattrick, který byl blizoučko, nakonec nedosáhl.
Premiéra ZUBR Cupu se povedla na výbornou. Trofej pro vítěze navíc zůstala po derby s Jestřáby na domácí půdě. “Myslím si, že to byl znovu dobrý zápas. Stejně jako ten, který kluci odehráli v úterý s Krakovem. Jsme rádi, že se nám turnaj podařilo vyhrát, ale musíme makat dál,“ řekl těsně po duelu s Prostějovem útočník Michal Popelka.

Úvod sice lépe zvládl ambiciózní soupeř, jenže po vstřeleném gólu přišel jeho totální výpadek. Ten Zubři využili naprosto dokonale. V rozmezí 66 vteřin udeřili hned třikrát! “Bylo to dobré, že se nám podařilo dost rychle srovnat a hned vzápětí jsme přidali další góly. Ty nám pomohly k tomu, že jsme si pak mohli náskok už hlídat a zápas jsme dovedli do vítězného konce,“ radoval se Popelka.

O vyrovnání se postaral právě on. Jeho kličkovaná začala v obranném pásmu a skončila až v Kantorově svatyni. “Trošku mi to ulehčil jeden prostějovský hráč, který tam spadl. Protože jsem měl velkou rychlost, tak jsem ho mohl dobře objet. Jsem rád, že se mi to podařilo trefit nad rameno,“ popisoval gólový moment číslo jedna.

Ten druhý se udál v prostředním dějství a moc se nelišil. Expres Popelka a jeho další dlouhá jízda až do gólu. “Tam to už bylo více se štěstím. Podařilo se mi přejít přes hráče a na poslední chvíli jsem puk ještě u brány zachytil. Ani nevím, kudy to šlo. Asi zase nějak nad ramenem,“ culil se hráč s číslem 69 na dresu.

Třetí velkou šanci už ale v gól nepřetavil, přestože měl pozici nejlepší. Díky skvělé přihrávce parťáka Goiše jel těsně před koncem druhé „dvacky“ na brankáře Kantora zcela sám. Hattrick visel na vlásku. “Netrefil jsem to skoro do prázdné, ale je to teď celkem jedno. Dva góly jsou určitě fajn, ale důležité bude, aby mi to tam padalo hlavně v lize.“

S dosavadní bilancí mohou být příznivci modrožlutých barev zatím spokojeni. Tři zápasy, z toho dva vítězné. “Sice máme za sebou teprve třetí zápas, ale už se do toho začínáme dostávat. Uvidíme, co bude dál. Já věřím, že se budeme pořád zlepšovat. Fanoušci to určitě ocení, protože tady mají hokej moc rádi. Chodí na něj a skvěle nás každý zápas podporují,“ řekl na závěr útočník Michal Popelka.